20 lut 2019

Układaj kafle i zdobywaj punkty - recenzja gry Mi Pasuje

Czy miewacie czasem tak, że gracie w dany tytuł i niezależnie od porażki czy zwycięstwa cieszy Was tak samo? U nas taką grą okazało się Mi Pasuje wydane w Polsce przez Rebel. Czy ta logiczna układanka może okazać się dobrym tytułem?

Mi Pasuje to gra logiczna dla 1 do 6 graczy od 10 lat, w którą grać będziecie około 20 minut. Pierwsze wydanie tej gry miało miejsce w 1983 roku, a w 2018 ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwu Rebel. W pudełku znajdziemy: 6 dwustronnych plansz w różnych kolorach, 162 sześciokątne kafle (po 27 w 6 kolorach), 24 sześciokątne kafle specjalne (po 4 w 6 kolorach) oraz instrukcję. Wszystko mieści się w bardzo dobrze wykonanej i dopasowanej plastikowej wyprasce, dzięki czemu rozłożenie gry jest znacznie szybsze!

Gra Mi Pasuje to jeden z tych tytułów, których zasady najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie i trwa to max 2 minuty. Każdy z graczy dostaje żetony w swoim kolorze oraz planszę. Wszyscy poza jednym graczem odkrywają swoje żetony. Ten jeden gracz zostaje „wywołującym”. Rola wywołującego jest banalnie prosta – odkrywa on żeton i pokazuje innym graczom, którzy szukają takiego samego wśród swoich odkrytych. Następnie każdy z graczy dokłada ten żeton na swoją plansze. Na każdym żetonie są 3 różne liczby od 1 do 9. Na koniec gry będą się liczyć jedynie nieprzerwane linie od krawędzi do krawędzi – punkty to wynik mnożenia ilości kafli składających się na daną linię i wartości danej linii. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Gra jest prosta, szybka, więc sprawdzi się idealnie jako filler. Ale z drugiej strony, tak jak pisaliśmy we wstępie, jest to jeden z tych tytułów, w który chce się grać niezależnie od wyniku, jaki uzyskaliśmy w poprzedniej partii. Interakcji tutaj nie ma wcale, gra solo polega na tym samym, z tym wyjątkiem, że „walczymy” z samym sobą.

Mi Pasuje to naprawdę dobry tytuł, któremu ciężko coś zarzucić. Gra jest prosta, łatwo się ją tłumaczy, rozgrywka niezależnie od liczby graczy jest płynna i sprawia dużo frajdy. Występuje tutaj losowość w dobieraniu kafelków, ale nie jest ona specjalnie irytująca. Za to brakuje nam tutaj jakiegos notesu do zapisywania wyników – po pierwsze łatwiej byłoby wyłonić zwycięzcę, po drugie w wersji solo było łatwiej zapamiętać jaki się miało wynik.

Polecamy grę Mi Pasuje wszystkim szukającym lekkich gier logicznych. Wiek tutaj nie gra większej roli, spokojnie kilkunastolatkowie mogą zasiadać do jednej partii ze starszymi graczami, dzięki czemu można zasiąść do rozgrywki całą rodziną. Wykonanie, jakość stoją na wysokim poziomie, a radość, jaką otrzymujemy z tym tytułem, jest naprawdę duża!


Nazwa: Mi Pasuje
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2018
Sugerowana cena: 65zł
Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
Rebel i wyszstko gra
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive