7 kwi 2019

Wyrzuć te emocje! - recenzja gry E-motionz

Dziś na naszą stronę wjeżdża kolejny rodzinny tytuł od wydawnictwa Alexander. Choć w dużej części gry Alexandra są skierowane do dzieci, to część ich tytułów może bawić również dorosłych. Czy taką grą jest Emotionz? Sprawdźmy!

Emotionz to familijna gra rodzinna o rzucaniu kostkami. Do gry może zasiąść od 2 do 5 graczy, czas rozgrywki to około 30-60 minut, a minimalny sugerowany wiek to 7 lat. Zajrzyjmy więc do pudełka, by odkryć, co oferuje nam wydawca. Pod wieczkiem mamy: planszę do gry, 40 kostek z emocjami (po 8 dla każdego gracza), 5 żetonów określających ruch, 55 kart, 5 tekturowych pionów, 5 podstawek do pionów, 30 pchełek, woreczek oraz instrukcję. Jeżeli chodzi o wykonanie, to karty są miękkie, ale nie ma potrzeby ich „zagrywania”, więc to nie problem. Pozostałe elementy są dobrej jakości, więc gra posłuży nam na dłużej.

Chcielibyśmy od razu wspomnieć, że jest kilka wersji tejże gry. My otrzymaliśmy klasyczną, ale w sprzedaży znajdziecie jeszcze wersję ekskluzywną (więcej kości, możliwość grania na 6, więcej kart), wersję light (dla 4 graczy) oraz wersję mini (dla 3 graczy). Wykonanie poszczególnych edycji nie różnie się od siebie jakością, a jedynie inną ilością elementów.

Zasady gry są banalnie proste. Każdy z graczy otrzymuje swój zestaw kości, na których widnieje 6 różnych emotek. Przed graczami odkryta zostaje karta, na której widnieje „kombinacja” emotek, które należy wyrzucić na swoich kościach, na przykład: 6 uśmiechniętych i 2 smutne minki. Rzucamy wszyscy w tym samym czasie, pasujące emotki odkładamy na bok, a pozostałe kości przerzucamy, aż do skutku. Pierwszy gracz, któremu się to uda, bierze żeton o najwyższej wartości (np. w grze dla 4 graczy jest to 4) i tak aż wszystkim się uda wyrzucić dane symbole. Wartość żetonu to liczba pól, o które należy przesunąć swojego pionka na planszy. Kto pierwszy dojdzie do mety, zostaje zwycięzcą.

Gra jest szybka, ale trzeba podkreślić, że bardzo losowa, co może jednocześnie być bardzo frustrujące. Jeżeli chodzi o skalowanie w Emotionz to na 4 i 5 osób gra jest ciekawa i nutka rywalizacji wiele jej tutaj daje. W dwie i trzy osoby już aż takich emocji nie ma, szybciej się kończy rzucanie danego układu.

Emotionz to gra, w której co turę wykonujemy to samo, czyli rzucamy kośćmi licząc, że uda nam się wyrzucić zadany układ. Część graczy po 3-4 turze odczuwa już znużenie, szczególnie jak mieli trudne początki, co może odpychać od kolejnych partii. Jednak jest to kwestia gustu, gdyż dla osób, które lubią gry losowe i którym ta losowość nie przeszkadza,Emotionz świetniesię sprawdzi.
 
Emotionz jest grą, która sprawdzi się w grze z dzieciakami, zajmie je na chwilę i odciągnie od komputerów. Jest to produkt ze średniej półki, który warto wypróbować, szczególnie, że  przyciąga nas swoim wykonanie jak i grafikami, co jest zdecydowanie jego atutem. Polecamy sprawdzić przed zakupem, a może akurat przypadnie Wam do gustu!Nazwa: E-motionz
Wydawnictwo: Alexander
Rok wydania: 2017
Sugerowana cena: 39zł
Dziękujemy wydawnictwu Alexander za przesłanie egzemplarza recenzenckiego
Alexander
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive