28 lis 2019

Zostań mistrzem smażenia naleśników - recenzja gry Yummy Yummy Pancake

Jak tam wasze umiejętności kulinarne? Usmażycie jajecznicę? Ugotujecie ryż na sypko? A może potraficie upiec jakieś ciasto? Nawet jeśli nie potraficie posmarować kromki masłem, to mamy dla was dobrą wiadomość. Korea Boardgames w swojej produkcji postawiło na rozwój jednocześnie umysłowy i kulinarny. Zapraszamy na smaczną recenzję Yummy Yummy Pancake.

Yummy Yummy Pancake to gra pamięciowa przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 6+ lat. Jej rozgrywka potrwa około 15-20 minut. W grze będziemy smażyć i podrzucać naleśniki przy pomocy świetnie wykonanej patelni. Po ich ugotowaniu oczywiście podzielimy się jedzeniem z innymi graczami. Gdy przeciwnik rozpozna smak, dostaje punkt. Oficjalnym mistrzem naleśników zostanie osoba, która odgadnie najwięcej smaków naleśników.

Zastanawiacie się pewno, co mieliśmy na myśli pisząc, że gracze będą rozpoznawali smak gotowych naleśników. Spokojnie, to tylko gra planszowa, więc wszystkie elementy są plastikowe i nie ma tutaj żadnych jadalnych części. Co więc znajdziemy w pudełku Yummy Yummy Pancake? Jedną dużą patelnię, która zrobi furorę wśród waszych pociech, 36 żetonów naleśników oraz angielską instrukcję. Niech was nie zrazi anglojęzyczna instrukcja - jest napisana bardzo prostym językiem i wystarczy podstawowa znajomość tego języka. Elementy zostały wykonane bardzo dobrze i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Jedynym minusem mogą być naklejki składników na naleśnikach, które mogły być narysowane bezpośrednio na żetonie. Jednak i tak najciekawszym elementem pozostaje patelnia.

Rozgrywka w Yummy Yummy Pancake jest bardzo szybka, prosta i przyjemna. Przygotowanie gry polega na rozłożeniu wszystkich zakrytych żetonów naleśników na stole. Pierwszy gracz losowo dobiera 8 żetonów, wkłada je do patelni i pokazuje pozostałym uczestnikom. Następnie wykonuje ruch patelnią tak jakby przerzucał prawdziwego naleśnika w celu podrzucenia żetonów. Naszym celem jest odwrócenie naszych pankejków tak, aby ich smak pozostał zakryty. No i oczywiście nie możemy żadnego po drodze upuścić na ziemię! Obracamy tak patelnią do momentu aż przynajmniej dwa naleśniki się odwrócą. Wtedy szef kuchni, który aktualnie dzierżył patelnię pyta dowolnego pozostałego gracza o smak wybranego przez siebie, zakrytego żetonu. Jeśli wskazany gracz odpowiedział poprawnie - może zatrzymać naleśnika jako jego punkt. W przeciwnym wypadku punkt dostaje aktualny kucharz. Sytuacja powtarza się do momentu, aż szefowi skończą się zakryte naleśniki, albo gdy sam zdecyduje, że nie chce się więcej dzielić swoimi pysznościami. Gra toczy się do momentu aż któryś z graczy jako pierwszy zdobędzie 12 naleśników.

Yummy Yummy Pancake to świetna pozycja dla młodszych graczy, którzy mają chęć coś ugotować... to znaczy - zagrać w coś dobrego. Mamy tutaj połączenie zabawki z grą w zapamiętywanie. Młodsi będą ćwiczyć pamięć oraz zręczność przez manewrowanie patelnią. Gra nie jest skomplikowana i wydaje nam się, że sugerowany wiek jest trochę zawyżony.

Jak już wspominaliśmy, największą radochę dzieciaki będą miały z plastikowej patelni. Uważajcie jednak. Mimo że powstała ona z myślą o tym, by podrzucać nią żetony, to przy małych wybuchach złości może ona mieć również inne zastosowanie. W końcu wyobraźnia dziecka jest nieograniczona.

Polecamy grać w większej liczbie osób, a to ze względu na to, że mamy większy wybór tego, którą z osób poprosimy o wskazanie poprawnego smaku żetonu. Istnieje również większe prawdopodobieństwo, że dana osoba nie zapamięta wszystkich smaków znajdujących się aktualnie na patelni. Bo każdorazowo musimy zapamiętywać jakie naleśniki są dokładane do "smażenia".

Yummy Yummy Pancake z pewnością będzie miała pozytywny odbiór wsród dzieci. Jednocześnie nasza, z pozoru dorosła ekipa, miała niepocieszone miny, gdy już kończył się wieczór planszówkowy i musieliśmy schować patelnię z powrotem do pudełka. A więc smacznego!

Nazwa: Yummy Yummy Pancake
Wydawnictwo: Korea Boardgames
Rok wydania: 2017
Najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu
Korea Boardgames za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
Korea Boardgames


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive