21 wrz 2022

A Ty jak rozwiążesz zagadkę? - recenzja gry Jajko Kolumba

W ostatnim czasie odnieśliśmy wrażenie, że na przestrzeni 2 latach, odkąd większość ludzi została zmuszona do pozostania w domu, coraz częściej pojawiają się gry z wariantem jednoosobowym lub po prostu jednoosobowe. Najczęściej są to łamigłówki jak Logiquest, ale tym razem dotarło do nas Jajko Kolumba. Czy warto się tą łamigłówką zainteresować?

Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka dla jednego gracza. Nazwa wzięła się od legendy, w której to Kolumb rozwiązał problem ludzi próbujących ustawić pionowo jajko – zrobił to poprzez nadtłuczenie skorupki. Ta historyjka mówi o tym, że czasem rozwiązanie jest o wiele prostsze niż nam się wydaje. Czy tutaj takie będziemy mieli problemy?

W grze znajdziemy pudełko z planszą do gry, 16 jajek (4 w 4 kolorach), 20 dwustronnych kart zadań. Wykonanie gry jset bardzo dobre, pudełko idealnie się zamyka, karty są trwałe, jajka idealnie się wpasowują w dedykowane miejsca na pudełku, które jest jednocześnie naszą planszą do gry. Co ważne – gra jest przeznaczona od 6 roku życia, więc musimy mieć na uwadze że zagadki nie będą bardzo „wyśrubowane”.

Zasady gry są banalne. Pudełko ma 16 małych otworów w których stawia się jajka. Postawić je trzeba według kombinacji przedstawionej na karcie, która mówi nam ile danego koloru powinno być w danym rzędzie/kolumnie. Jeśli uważamy że się nam udało to możemy sprawdzić rozwiązanie w instrukcji i przejść do następnej zagadki.

Tych zasad jest tak naprawdę tyle. Czy te zagadki są trudne? To już każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Pierwsze z nich są wprowadzające, więc są proste, potem ich stopień trudności rośnie. Przy części spędziliśmy więcej czasu, ale z każdą kolejną mieliśmy ochotę na jeszcze jedną – rzadko kiedy porzucaliśmy dalsze układanie.

Skoro to łamigłówki dla dzieci, to możecie się zastanawiać czy w tym temacie się sprawdzają. Naszym zdaniem tak. Dziecko ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie i szuka rozwiązań. Gra sprawdzi się również dla graczy w podeszłym wieku, którzy chcieliby poćwiczyć swój umysł.

Bardzo polecamy grę Jajko Kolumba, sprawdziła się ona u nas bardzo dobrze, teraz zaraziliśmy nią dziadków i potem pewnie pójdzie jeszcze dalej w świat. Gra jest przyjemna, prosta, dobrze wykonana, idealna na prezent (nawet dla samego siebie!). Polecamy!

 

 Nazwa: Jajko Kolumba
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 

 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive