22 wrz 2022

Zestawienie gier idealnych na jesień!

No i stało się. Za oknem coraz częściej widzimy deszcz, chmury i ludzi poubieranych po uszy. Nastała jesień. Po tym jak lato nas bądź co bądź rozpieszczało, musimy się szybko przestawić na krótsze dni, które częściej będziemy spędzać w domu niż na dworze. Ale przecież w domu też można się świetnie bawić! Oto kilka naszych propozycji na miłe i nie tylko, spędzenie czasu ze znajomymi przy grach!

Oczywiście mówimy tutaj o grach planszowych, bo dla nas jest to idealna forma spędzania czasu. Poniżej mamy dla Was kilka tytułów, którymi możecie urozmaicić swoje spotkania wśród znajomych.

Najpierw zacznijmy od gry, której w Polsce nikt niestety nie wydał a wielka szkoda. Bosk, bo o tym tytule mowa, to gra która już samą tematyką wpisuje się w jesienny nastrój, gdyż traktuje ona o życiu drzew, ich pielęgnowaniu i spadaniu z nich liści. A przecież nic tak dobrze nie pokazuje nam zmiany pór roku jak zmiana wyglądu drzew.

Innym tytułem, trochę bardziej „wrednym”, ale też traktującym o drzewach jest Fotosynteza. W tejże grze będziecie rywalizować za pomocą swoich drzew o dostęp do promieni słońca by wspomóc ich wzrost. Jest to abstrakcyjny, kolorowy i przyjemny dla oka tytuł, ale nie dajcie się zwieść, jest to naprawdę sporo negatywnej interakcji.

Często jesień kojarzy nam się z deszczem stukającym o parapet, ciepłą herbatą w ręce, książką na kolanach i pod... kołderką. A czy jest lepsza gra o tworzeniu kołderki niż Patchwork? Ta dwuosobowa gra abstrakcyjna zdobyła uznanie wśród graczy i zasłużenie – jest to jedna z lepszych gier dla dwóch osób, która jednocześnie łączy prostotę zasad i głębie strategii.

Wielu z nas rozmyśla wieczorami o podróżach, więc może zamiast siedzieć i wspominać, to warto się w taką podróż wybrać? Pomoże tutaj niezawodny bestseller jakim jest Wsiąść do Pociągu. Wyszło bardzo wiele wersji i odmian tego tytułu, więc z pewnością każdy z Was wybierze coś dla siebie i swoich pociech.


Chcecie wybrać się aby rządzić królestwem jako Królowa, Król, Smoczy Jeździec czy Władca wulkanicznej lawy? Jeśli tak, to musicie sprawdzić którąś z gier z serii Kingdomino. Macie do wyboru klasyczne, ciut bardziej zaawansowane Queendomino, wersję dla młodszych – Dragomino, oraz tegoroczną nowość: Kingdomino: Prehistoria. Zabawa gwarantowana!

Skoro szyliśmy już kołderkę, to pora zadbać o naszych podopiecznych i uszyć kocyk dla naszych kociaków. W grze Calico przyjdzie nam szyć kocyk, który będzie nie tylko wygodny, ale i będzie się pięknie prezentował. Jest to kolejna gra z prostymi zasadami, przy której doprowadzicie do wrzenia Wasze szare komórki.A Wy jakie macie plany na jesienne wieczory?

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive