15 wrz 2022

Budowanie miasta nigdy nie było prostsze! - recenzja gry Multicity

I nie mówimy tutaj o budowie całej metropolii — do tego potrzeba dziesiątek, a nawet setek lat jak pokazuje historia. Mowa o tworzeniu planszowego miasta w domowym zaciszu! Zapoznajcie się z recenzją przyjemnej gry logicznej od wydawnictwa Muduko, jakim jest Multicity!

Multicity to gra planszowa dla 2-4 graczy w wieku 5+. W grze wcielacie się w architektów miejskich, którzy planują, gdzie i w jaki sposób rozmieścić obiekty. Będziecie musieli podejmować przemyślane decyzje, uważać na głębokie wykopy i nie dać się pokonać przeciwnikom! Wygra ten, kto jako pierwszy zbuduje wszystkie dostępne obiekty!

Zawartość gry Multicity mieści się w średniej wielkości pudełku. W środku znajdziecie 36 płytek miasta z placami budowy, 24 żetony obiektów i króciutką instrukcję. Całość prezentuje się świetnie. Komponenty gry są trwałe, ponieważ wszystkie kafle i żetony są wyprodukowane na grubszej tekturze, która posłuży na naprawdę długo. Gra jest także bardzo ładnie zilustrowana — grafiki są przyjemne dla oka i z pewnością przyciągną wzrok najmłodszych graczy.

Sama rozgrywka jest nieskomplikowana i wciągająca. Wytrawni gracze zmieszczą się nawet w 15 minutach. Przygotowanie gry też do trudnych nie należy — rozdajecie graczom odpowiednie elementy w wybranym przez nich kolorze oraz tasujecie wszystkie płytki miasta. Następnie odkrywacie wierzchnią płytkę, która staje się startową. To do niej będą dokładane kolejne dzielnice. W swojej turze musicie wykonać jedną z dwóch akcji dostępnych w grze. Pierwszą z nich jest rozbudowa miasta — dobieracie jedną płytkę ze stosu i dokładacie do tych już odkrytych na stole. Płytkę musicie dołożyć tak, by stykała się przynajmniej jedną krawędzią z inną. Nie można dokładać po skosie. Druga akcja do wyboru to umieszczenie obiektu. Możecie umieścić jeden z posiadanych obiektów na planszy miasta w taki sposób, aby jego początek i koniec znajdował się na symbolach w  kolorze aktywnego gracza.  Analogicznie do pierwszej dostępnej akcji - dokładanie po skosie jest niemożliwe.  Żetony budynków musicie umieszczać w rzędzie lub kolumnie. Dodatkowo, nie mogą one stać nad symbolami dziur. No i wiadomo – budynki nie mogą na siebie nachodzić. Nikt nie chce przecież doprowadzić do katastrofy budowlanej. Gra kończy się, kiedy ktoś z was umieści wszystkie 6 żetonów obiektów w mieście.

Proste, prawda? Jednak w grze trzeba być bardzo uważnym i ostrożnie dokładać kolejne kafle, tak by nie pomóc przeciwnikowi. Może się zdarzać, że ktoś nam zajmie zaplanowane przez nas miejsce na postawienie budynku, ale kwestię negatywnej interakcji zostawimy już wam. Kto wie, może ta prosta gra zainspiruje małego gracza do zostania architektem.

Grę Multicity polecamy rodzinom z dziećmi oraz osobom, które lubią gry logiczne. Jest to sprytna układanka, w której musicie skrupulatnie planować przestrzeń do wykorzystania w rozbudowywanym mieście. U najmłodszych rozwija logiczne myślenie i trenuje wyobraźnię przestrzenną. Starsi gracze również, będą czerpać przyjemność z tej szybkiej gry logicznej. Z racji krótkiego czasu rozgrywki można zagrać kilka partii z rzędu przez co idealnie sprawdzi się na przykład na wyjazdach.  Multicity to gra, którą warto poznać, kupić i bardzo często do niej wracać! Polecamy!

Nazwa: Multicity
Wydawnictwo: Muduko
Rok wydania: 2022
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Muduko za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive