4 wrz 2022

Wciel się w Detektywa i odnajdź przestępce! - recenzja gry Spy Guy

Gry detektywistyczne są jednymi z ulubionych w naszym gronie. Lubimy do nich siadać i myśleć, kto co gdzie i dlaczego. Ich dużym problemem (acz nie minusem) jest fakt, że mało która nadaje się do grania z dziećmi. Wydawnictwo Trefl postanowiło wyjść temu naprzeciw i wydało grę Spy Guy, czy warto?

Spy Guy to kooperacyjna gra, w której będziecie musieli wykazać się spostrzegawczością! Przeznaczona jest dla 1-4 osób powyżej 5 roku życia, a jedna rozgrywka to około 20 minut. W pudełku znajdziemy dużą składaną planszę, 10 znaczników poszlak, 56 kart poszlak, 2 pionki z podstawkami i klepsydrę. Wykonanie – bardzo dobre i oczywiście utrzymane w klimacie Rodziny Treflików!

Zasady gry są proste, aczkolwiek sama gra już taka prosta nie jest. Ogólnym celem jest złapanie przestępcy zanim ten ucieknie z planszy. W zależności od liczby graczy, podejrzany zaczyna w różnym miejscu. Gracze zaczynają na pierwszym polu planszy. Następnie odkrywa się kartę, obraca klepsydrę, a gracze muszą na całej planszy znaleźć poszlakę przedstawioną na karcie w jak największej liczbie sztuk i oznaczeniu ich specjalnymi znacznikami. Po przesypaniu się piasku w klepsydrze poruszamy się o tyle pól ile wynosi liczba znalezionych poszlak, a przestępca porusza się o tyle pól ile widnieje na karcie. Gra kończy się gdy złapiemy przestępce (wygrywamy) lub gdy ucieknie na konkretne pole (przegrywamy).

Gra jest bardzo emocjonująca i wciągająca. Różne taktyki mogą prowadzić do zwycięstwa, my dzieliliśmy się konkretnymi elementami planszy i szukaliśmy tylko w „swoich obszarach”, czasami spoglądając też do innych jak już u siebie nie mogliśmy odnaleźć. Gra wymaga niezłej spostrzegawczości, ale i zapamiętywania, gdyż po 2-3 karcie mniej więcej możemy zapamiętać nasz fragment planszy, a to ułatwi poszukiwania kolejnych poszlak.

Bardzo polecamy ten tytuł wszystkim małym detektywom. Gra jest interesująca, wciągająca, stosunkowo tania. Jest bardzo dużo ukrytych elementów, dużo kart, ładna oprawa graficzna, duża regrywalność, więc zdecydowanie nie jest to tytuł w który zagracie raz i odłożycie na półkę. Polecamy!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive