20 lip 2015

Co słychać na farmie? - recenzja gry


 „Dobra gra w dobrej cenie” to seria gier dla dzieci, wydawanych przez Egmont. Twórcami są tylko polscy autorzy, cena to około 20zł. Do tej serii dołączył niedawno tytuł Co słychać na farmie.


 Co słychać na farmie  to połączenie matematyki, spostrzegawczości i umiejętnego wydawania odgłosów zwierząt. W opakowaniu gry Co słychać na farmie znajdziemy 24 dwustronne karty z obrazkami różnych zwierząt.
Rzucamy kostką i odwracamy kartę. Szukamy obrazków zwierzęcia, który na planszy pojawia się tyle razy, ile wskazuje cyfra na kostce. Kto pierwszy wyda odgłos taki sam jak owe zwierzę, ten zdobywa kartę. Wygrywa gracz, który ma najwięcej kart po zakończonej rozgrywce.


Gra rodzinna, prosta, skierowana głównie do dzieci, choć rodzice też będą mieli przy niej ubaw, grając ze swoimi pociechami. Wydawanie odgłosów różnych zwierząt (ściąga jest w instrukcji) zapewne wprawi wszystkich w dobry nastrój. Dzieci będą mogły nauczyć się spostrzegawczości i szybkiego liczenia poprzez zabawę.

Polecam tę grę wszystkim dzieciom i rodzicom, gdyż za małe pieniądze możemy sprawić naszym pociechom bardzo fajną rozrywkę, która dodatkowo niesie ze sobą walory edukacyjne.  Mała, poręczna, idealna, żeby zabrać ją podróż. Zachęcam!


Nazwa: Co słychać na farmie?

Wydawca: Egmont

Wydanie: pierwsze

Rok: 2015

Sugerowana cena: 18,90zł

Ocena: 8/10

Za grę dziękuje wydawnictwu EGMONTShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive