23 lip 2015

Zbuduj swój wieżowiec! - recenzja gry Drapacze Chmur

Wspominałem ostatnio o serii gier „Dobra gra w dobrej cenie” wydawanej przez Egmont. W moje ręce wpadł kolejny tytuł wydany pod tym szyldem, mianowicie: Drapacze Chmur.

Drapacze Chmur to produkcja polskiego autora Łukasza Woźniaka, który jest również odpowiedzialny za poprzednią grę, którą recenzowałem – Co słychać na farmie. Tym razem przeniesiemy się na plac budowy, gdzie będziemy mieli okazję zmierzyć się z innymi budowlańcami.

W pudełku z grą znajdziemy 26 dwustronnych kafelków i instrukcję. Zasady gry są proste i bardzo łatwo przyswajalne, co czyni produkcję dobrą dla graczy w każdym wieku. Naszym zadaniem jest zbudować najwyższy wieżowiec, trzymając się jednak pewnych konkretnych reguł, to jest:

- pierwszy kafelek dokładany do podstawy może mieć dowolną liczbę okien,
- każdy kolejny kafelek musi mieć o jedno okno mniej niż poprzedni,
- można używać tylko jednej ręki i trzymać w niej tylko jeden kafelek,
- po wzięciu kafelka można go dołożyć do wieżowca lub odłożyć z powrotem na stół,
- kafelki muszą być ustawiane w jednej linii i po kolei,
- raz położonego kafelka nie można już przestawić ani odrzucić.

Gdy któryś z graczy umieści kafelek z jednym oknem na swoim wieżowcu, odlicza on do 5, a następnie wszyscy sprawdzają, czy powyższe zasady są zachowane. Jeżeli tak, podliczamy wszystkie kafelki i ten, kto ma najwięcej – wygrywa.

Gra zdecydowanie uczy dzieci matematyki i spostrzegawczości. Wyszukiwanie w stosie kafelków z odpowiednią ilością okien, nutka rywalizacji, szybkie rozgrywki to plusy tej produkcji. Plusem jest również wykonanie, gdyż mocny, twardy karton sprawia, że gra posłuży nam na długi okres czasu.

Cena gry także jest zachęca, gdyż jest to jedyne 20zł. Często wydajemy takie pieniądze na głupoty, a tutaj w tej cenie możemy dostać grę, która posłuży nam bardzo długo. Polecam dzieciom, rodzicom i wszystkim zapalonym budowlańcom!Nazwa: Drapacze Chmur

Wydawca: Egmont

Wydanie: pierwsze
Rok: 2015

Sugerowana cena: 18,90zł

Ocena: 8/10
Za grę dziękuje wydawnictwu EGMONT
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive