9 paź 2015

7 Cudów Świata: Pojedynek - unboxing

Część z Was wie, a część nie, że na rynek weszła nowa gra od Rebel.pl - 7 Cudów Świata: Pojedynek. Co zawiera pudełko? Warto kupować? Sprawdźcie sami w poniższym unboxingu!
Małe, aczkolwiek solidne pudełko z piękną grafiką, a zaraz po otwarciu rzucają się nam w oczy zasady gry.


Następnym co zobaczymy to podsumowanie zasad. Jest to bardzo przydatna rzecz, którą warto mieć pod ręką szczególnie przy pierwszych rozgrywkach. Skrót zasad i akcji oraz działania żetonów.

 Następnie będziemy mieli do wyciśnięcia żetony, które będą pokazane i opisane w dalszej części.

 


 No i dochodzimy już do samego pudełka. W nim, jak widać, znajdują się karty, plansza i pion konfliktu. W pudełku są wypraski, dzięki którym będziemy mogli poukładać nasze karty i żetony w odpowiednie miejsca. Wypraski są bardzo dobrze dopasowane, a to sprawia, że wszystko jest na swoim miejscu
 


Żetony pieniędzy. To za ich pomocą będziemy kupować różne rzeczy w grze. Są one o 3 wartościach: 1, 3 i 6. Łącznie - 31 monet.

No i dochodzimy do sedna. Karty epok i gildii. Dzięki nim zdobędziemy upragnione budowle i cuda, a co za tym idzie - zbliżymy się do zwycięstwa w grze. Do naszej dyspozycji zostaje oddanych 73 karty, w tym 23 karty epoki pierwszej, 23 epoki drugiej, 20 epoki trzeciej i 7 kart gildii.


 
 
Kolejnym ważnym elementem są żetony postępu. Dzięki dominacji naukowej również można zwyciężyć grę!

 Znaczniki militarne. Jedną z dróg do zwycięstwa jest dominacja militarna, stąd owy element w grze.

 Pion Konfliktu, którym będziemy zaznaczać swoją przewagę nad wrogiem na naszej planszy.
Plansza. Świetna grafika, wszystko ładnie wycięte, nie ma problemu z odpowiednim ułożeniem na niej żetonów.

 Twórcy dodali również bloczek do zliczania punktów. Świetny pomysł, a kartek starczy na bardzo, bardzo wiele gier.

 A na sam koniec przedstawiam Wam tytułowe cuda świata! Mamy ich w talii dwanaście. Wszystkie przepięknie zilustrowane. Są one przejrzyste, od razu wiadomo co dostaniemy, a co jest od nas wymagane, aby dany Cud zbudować.

 Na poniższym zdjęciu przedstawiam Wam jak wygląda gra przygotowana do jej rozpoczęcia. Karty muszą być ułożone w konkretny sposób (dla każdej epoki inaczej). Gracze otrzymują po 4 cuda i 7 monet. Gotowi? Do boju!
 A na sam koniec rzut oka na wszystkie elementy występujące w grze. Trzeba przyznać, że jak na tak małe pudełko to jest tego dość sporo, co bardzo cieszy. Pojedynek to gra, która wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, wszystkie obrazki na kartach są świetnie wykonane, a twarda plansza, pudełko z wypraskami to dopełnienie tej świetnej gry, oceniając oczywiście pod kątem wykonania i pakowania gry.Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive