28 paź 2015

Kacper Ryx na wspieram.to! - akcja crowdfundingowa

Kacper Ryx i Król Żebraków to gra, której twórcy szukają Waszego wsparcia na portalu wspieram.to. Renesansowy Kraków, noc, przywódcy podziemnego światka stają do walki o wpływy i o zdobycie tytuły Króla Żebraków. W kogo przyjdzie się nam wcielić w grze? Przecież ktoś musi zwalczać tę przestępczość, a więc… będziemy starać się nie dać pokonać!
Tak, to właśnie my będziemy starać się o miano Króla Żebraków! Będziemy walczyć z innymi hersztami, wszczynać bójki, zastraszać i zdobywać Kraków. Gra zapowiada się świetnie, klimat budowany jest na opowiadaniach Mariusza Wollnego, który również uczestniczy w tworzeniu gry!
 


Zbiórka na grę jest oczywiście na zasadzie crowdfundingu (link na dole strony). Zebranych jest już spora część funduszy i wszyscy mamy nadzieję, że uda się uzbierać przynajmniej 100%, aby gra została wydana.
Autorzy o swoim projekcie mówią tak: „Kacper Ryx i Król Żebraków to łotrzykowska, planszowa gra strategiczna dla 2-5 graczy, oparta na motywach cyklu powieściowego autorstwa Mariusza Wollnego o XVI-wiecznym krakowskim detektywie Kacprze Ryksie.”

 
Na czym polega sama gra? Na wykonywaniu konkretnych zadań, za które będziemy zdobywać punkty miru (szacunku). Będziemy kontrolować karczmy, zbierać z nich dochód i werbować kolejnych zbirów. Przyjdzie nam przejmować cudze tereny, zabierać im zbirów, ale też ponosić kary za wykonane czyny. Rozbudowana, a jednocześnie bardzo czytelna mechanika to wielka zaleta tej gry.

Chciałbym Was zachęcić tym tekstem do wsparcia gry, ale myślę, że najlepiej zrobią to zdjęcia i filmiki, które udostępniam Wam za zgodą autorów! Dodatkowo pragnę Was poinformować o tym, ze Sterta Gier objęła ten tytuł patronatem medialnym!

Wspierajcie grę Kacper Ryx i Król Żebraków na https://wspieram.to/krolzebrakow


Kacper Ryx i Król Żebraków - zapowiedź from Kacper Ryx on Vimeo.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive