24 sty 2016

Czy Games Factory Publishing znów podbije wspieram.to?

Jak pewnie wiecie, jakiś czas temu wystartowała zbiórka na grę Mistfall, której Sterta jest patronatem. Zbiórka ma się całkiem dobrze, na chwile obecną ma prawie 170% potrzebnej kwoty. Games Factory Publishing jednak nie spoczywa na laurach (w końcu to ich 4 udany projekt na wspieram.to). 

Nie skończyła się jeszcze zbiórka na wspomnianego Mistfalla (możecie wspierać TUTAJ), a już rozpoczęła się kolejna kampania. Tym razem GFP stawia na mniejszy tytuł jakim jest Pocket Imperium. Czy uda się im tak samo dobrze jak przy poprzednich zbiórkach? Mamy nadzieje, że tak!
Pocket Imperium to mała gra strategiczna, która miała swoją premierę również przez crowdfunding,  na kickstarterze podbiła serca graczy, zbierając prawie 4 razy więcej pieniędzy niż było wymagane. Gra jest przede wszystkim szybka, bo tłumaczenie zasad to około 5 minut, a przygotowanie rozgrywki to 3 minuty. Następnie wyruszamy ze swoją flotą na podboje!

Bardzo ciekawym aspektem jest budowanie kosmosu. Do płytki startowej dołączamy losowo kolejne elementy, przez co każda rozgrywka jest inna. Pocket Imperium to gra z kategorii 4X (exploring, expanding, exterminating, exploiting), które są główną cechą dużych gier. Wielogodzinne rozbudowywanie cywilizacji, toczenie bardzo długich wojen itd. W Pocket Imperium rozgrywka zajmie nam około 45minut, a mimo to będziemy musieli bardzo wiele zaplanować już na samym początku.

Każdy z graczy otrzymuje karty, których kolejność zagrywania musi zaplanować wcześniej. Kategorie tychże kart dzielimy na Expand (rozwój i rozrost floty), Explore (ruch statków po planszy) i Exterminate (toczenie walk). Jeżeli w jednej turze nasz przeciwnik zagra ten sam typ karty co my to jej wartość już niestety spada. Nie mu tutaj przypadku, liczy się taktyka!

Pocket Imperium bardzo przykuło naszą uwagę. Wymagane jest 12500zł, aby gra została wydana w polskiej wersji językowej. Znając produkty od wydawnictwa GFP mogę zdecydowanie zaprosić Was do wsparcia, gdyż nie będziecie zawiedzeni! Więcej o samej akcji znajdziecie TUTAJ.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive