27 kwi 2016

Wyrusz na szaloną misję drugi raz! - Recenzja dodatku Zagionione Miasto

Dostaliśmy ostatnio dodatek do gry Szalona Misja, w której naszym zadaniem jest odpowiednie rysowanie dróg, okręgów, kropek i innych cudów, tak by zgadzały się z założeniami danej planszy. Zastanawialiśmy się czy dodatek może wnieść coś nowego, lepszego czy to będzie tylko odgrzewanie kotleta. Jak było? Sprawdźcie sami!

Zaginione Miasto to pierwszy dodatek, który ukazał się do Szalonej Misji, wydany oczywiście przez Rebel. Czy poza dołożeniem kolejnych 16 dwustronnych plansz można było wymyślić coś jeszcze? Okazuje się, że tak, więc zachęcam do sprawdzenia jak się grało.

Jak już wspomniałem, w pudełku znajdziemy 16 dwustronnych plansz z poziomami, ale to nie wszystko. Do naszej dyspozycji oddane zostają również kolejne żetony kar i nagród (po 5 sztuk), piramida do samodzielnego złożenia i oczywiście instrukcja. Wszystkie elementy dobre, ciekawe i fajnie wykonane.

Ogólnie zasady gry się nie zmieniły. Zachęcam do przeczytania recenzji podstawowej gry (łapcie tutaj),  gdyż zasady są takie same, jedynie doszły nowe warianty prowadzenia dróg, otóż pojawiły się przejścia, drzwi i portale. Dodatkowo jest tekturowa piramida, która na niektórych planszach będzie nam przeszkadzać. Jest ona „podziurawiona” przez co widzimy tylko część planszy i trzeba się nieźle nagimnastykować, aby doglądnąć co się znajduje na aktualnym obrazku. Warto wspomnieć, że podstawa piramidy ma taki rozmiar, że idealnie trzyma się w pudełku na planszy.

Pomysł z piramidą wydał nam się bardzo ciekawy. Szczególnie jeśli ktoś ma już ograną podstawową wersję, to przecież nikt nie zabroni dorzucić tam piramidy, która znacznie odmienia spojrzenie na ten tytuł. Dodatek ten jest nie tylko dołożeniem kolejnych poziomów, ale również odświeżeniem podstawowej wersji, która teraz może przynieść jeszcze więcej zabawy.

Czy nam się podobało? Otóż tak. Już podstawowa wersja gry nam się bardzo spodobała, a teraz, wraz z utrudnieniami, gra się jeszcze lepiej! Jednak nadal jest to gra dla tych, którzy mają dobre widzenie przestrzenne i potrafią to przełożyć za pomocą flamastra. Czy spodoba się wszystkim? Raczej nie. Nadal jest to tytuł należący do tych lżejszych, ale jeśli ktoś lubi porysować sobie, a przy tym świetnie się bawić to z pewnością Szalona Misja wraz z dodatkiem Zaginione Miasto będzie dla niego świetnym rozwiązaniem.


I.
Klimat
5/6
II.
Złożoność
4,5/6
III.
Oprawa graficzna
5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
4,5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 4,83


Nazwa: Szalona Misja - Zaginione Miasto
Wydawca: Rebel.pl

Wydanie: pierwsze
 Rok: 2016

Sugerowana cena: 69,95 zł

Ocena: 4,83/6
Za przekazanie gry do recenzji dziękuję wydawnictwu Rebel.pl:
www.rebel.pl
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive