14 kwi 2016

Szydzisz czy się wstydzisz po raz drugi! - recenzja dodatków do gry Loża Szyderców

Prawie rok temu recenzowałem dla Was pewną chamską, wulgarną, nieprzewidywalną grę imprezową. W tym roku wydane zostały do niej dwa dodatki – Wulgarne opowieści oraz Adios Mother F*cker (oba ufundowane w grudniu na platformie Wspieram.to). O czym mowa? Oczywiście o Loży Szyderców!

Loża Szyderców – dla przypomnienia jest to imprezowa gra, w której liczy się czarne poczucie humoru i odpowiednie dobranie odpowiedzi na kartach do zadanych pytań. Całą recenzje Loży możecie przeczytać tutaj: Loża Szyderców.

A co w dodatkach? Otóż do naszej dyspozycji zostały oddane nowe karty. W dwóch taliach znajdziemy dodatkowo po 69 kart (przypadek? – sami sobie odpowiedzcie). Jest również kilka nowych zasad, przez co gra staje się ciekawsza.

Jedni nazywają Loże podróbą CaH, inni twierdzą, że to inny tytuł, a pozostali mówią, że to po prostu ulepszone Cards against humanity. My jesteśmy najbliżej tej ostatniej odpowiedzi, gdyż, szczególnie w dodatkach, obowiązują nowe rozwiązania. Widać od samego początku, że twórcy cały czas pracują nad udoskonalaniem swojego produktu. Ale przejdźmy do rzeczy.

Wspominam Wam ciągle o jakiś nowościach. Choć wydaje się, że w takiej grze nie wiele można zmienić, to dodatki idealnie pokazują, że tak nie jest. Od teraz poza standardowymi kartami pytań, odpowiedzi i jokerów, w nasze ręce zostały oddane karty akcji.

Na kartach akcji znajdziemy różne rzeczy. Od wykluczania graczy, przez kradzież kart po dopowiadanie własnej odpowiedzi. Ta ostatnia opcja jest najbardziej rozchwytywaną, gdyż to co rodzi się w naszych głowach zawsze jest nieszablonowe, inne i przede wszystkim – idealnie dopasowane.

Nowe karty, wnoszą jeszcze większą porcje chamstwa do gry. Pytania są dość ostre, jednocześnie bardzo fajnie skonstruowane i one głównie napędzają grę. Czy jest to gra dla wszystkich? Otóż nie. Trzeba mieć specyficzne poczucie humoru, nie być przesadnie wrażliwym oraz mieć dystans do siebie i innych. 

Loża Szyderców wraz z dodatkami do idealna gra na imprezę, na której pijemy alkohol i gadamy bzdury. Typowa gra do rozbawienia towarzystwa, w której nie trzeba myśleć. Teoretycznie gra się 13 rund, ale z doświadczenia Wam powiem, że z reguły gra się dopóki są karty. Dobra, wciągająca gra karciana została teraz jeszcze bardziej ulepszona przez dodatki. Zapraszam do sprawdzenia tejże gry!


Nazwa: Wulgarne opowieści i Adios Mother F*cker

Wydawca: Simple Solution Łaba, Gałaszek, Tracz

Wydanie: pierwsze
Rok: 2016

Sugerowana cena: 60 zł
Za dostarczenie gry dziękuję jej twórcom.
www.lozaszydercow.com/


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive