24 sty 2017

Komu przybijesz piątkę? - recenzja gry Przybij Piątkę!

Otrzymaliśmy od Rebela kilka gier imprezowych. Recenzowaliśmy już dla Was Małpiszony, a teraz chcielibyśmy Wam przedstawić inną ciekawą grę imprezową, w której nie będziemy się wygłupiać, ale przyjdzie nam pomyśleć. Uważacie, że macie kogoś kto po jednej podpowiedzi będzie wiedział o jakie słowo Wam chodzi? Jeśli tak to musicie sprawdzić swoje siły w grze Przybij Piątkę!

Przybij Piątkę to słowna gra imprezowa, w którą będziemy grać w parach. Cała zawartość mieści się w małym, metalowym pudełku, które idealnie wchodzi do kieszeni, a do tego jest odporne na zniszczenia. Pod wieczkiem znajdziemy karty – 23 karty tematyki, 1 kartę pierwszeństwa, 17 kart liter i jedną kartę z regułami.

Jak z zasadami? Banalne. Na początku dzielimy się na drużyny (dla 4,6,8 graczy 2 osobowe, dla 9 trzyosobowe) i wybieramy cyfrę, która będzie określała kategorie przez całą grę (na kartach tematyki jest 8 różnych kategorii). Kolejno odkrywamy kartę litery i wszyscy jednocześnie wymyślają słowo i podpowiedź do niego. Kto pierwszy wymyśli ten uderza i podaje podpowiedź dla swojego kompana, a następnie wszyscy odliczają od 5 do 0 i na „zero” oboje z drużyny mówią słowo. Jeżeli jest ono takie samo – dostają punkt. Jeżeli nie – drużyny przeciwne mają dodatkowe 10 sekund na wymyślenie słowa i podpowiedzi. Gra trwa 6 rund (6 kart kategorii), a każda runda składa się z odkrycia 3 liter. Która drużyna ma najwięcej punktów po 6 rundzie ta wygrywa.

Brzmi banalnie? Zapewniamy Was, że tak nie jest. Choć kategorie bardzo lekkie i przyjemne to często szwankuje zgranie, a czasem pod presją czasu możemy palnąć straszną głupotę. To co wydaje nam się najbardziej oczywiste może być mniej oczywiste dla naszego partnera z drużyny, szczególnie że jest kilka reguł dotyczących wskazówek. Chyba najbardziej utrudniającą rozgrywkę jest ta reguła, że wskazówki mogą być tylko jednym słowem.

Kategorie czekającą w grze są bardzo różnorodne np. „może wypełniać obowiązki” albo „uwielbiam to!”. Jak dojdą do tego litery, to już robi się kłopot, aby coś szybko wymyślić. Nadal musimy pamiętać, że goni nas czas, więc często bywa, że palniemy głupotę i tak nasze wcześniej wspomniane obowiązki na literę P może wykonywać „Pies”.

Za co lubimy tę grę? Za to, że mimo wszystko jest to gra lekka i zapewnia dobrą zabawę. Nie trzeba siedzieć długo nad zasadami, wytłumaczyć jest bardzo łatwo i do tego można grać w praktycznie każdym gronie. Czy jest coś co nam nie pasuje? Ciężko powiedzieć, ale jedyna taka rzecz, która nam czasem przeszkadzała to fakt, że do niektórych kategorii nie byliśmy w stanie wymyślić słów na daną literę i nie chodzi tu o naszą parę, tylko o wszystkie grające.

Przybij Piątkę to dobra, szybka gra imprezowa, w którą można zagrać w każdym gronie. Dobra na rozgrzewkę przed np. Tik Tak Bum czy Szalonymi Zegarkami, lub jako samodzielna gra na zakończenie imprezy. Polecam ją wszystkim, którzy lubią różne quizy i teleturnieje, ale również tym, którzy szukają czegoś ciekawego na spotkanie ze znajomymi. Sprawdź sam jak dobrze się zgrasz ze swoim znajomym!

I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
-/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 5

Nazwa: Przybij piątkę!

Wydawca: Rebel.pl

Wydanie: pierwsze

Rok: 2016

Sugerowana cena: 44,95zł

Ocena: 5/6

Za przekazanie gry do recenzji dziękuję wydawnictwu Rebel.pl:
www.rebel.pl
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive