6 sie 2017

Sterta poleca: Top 7 fillerów

Jak często Wasze głowy aż parują od intensywnego myślenia, podczas ciężkiego euro? Ile razy zabrakło Wam pomysłu jaką grę wyciągnąć na rozpoczęcie wieczoru planszówkowego? A może czasem nudzicie się na studiach i potrzebujecie przerwy od nauki? Dziś w ramach serii Sterta Poleca przygotowaliśmy dla Was siedem gier - fillerów. Są to tytuły, które idealnie nadadzą się na przerywnik między cięższymi grami, albo wypełnią czas między wykładami. A oto nasze propozycje:

1. Szalone zegarki - zabawna gra na spostrzegawczość i zapamiętywanie reguł. Kolorowe ilustracje, proste zasady i rywalizacja sprawiają, że zabawy jest co niemiara. Trzeba się również wykazać nie lada refleksem, aby wygrać.


2. Lokomotywa - rodzinna gra karciana. Wcielamy się w dyrektora cyrku i powiększamy swój tabor zwierząt. Szybkie do wytłumaczenia zasady, ciekawy temat ze zwierzętami oraz miłe dla oka rysunki to coś co przyciągnie młodszych i starszych graczy.3. Red7 - tytuł dobrze znany i lubiany. Bez zbędnych komentarzy - albo wygrywasz albo przegrywasz. Duża doza główkowania i planowania ruchów w małym pudełku.  


4. List miłosny - 16 kart z krótką instrukcją w malutkim pudełku? Tak to może zadziałać. I działa wyśmienicie! List miłosny to genialna, wredna  gra karciana, która spodoba się zwolennikom dedukcji i ryzyka z małą nutką szczęścia.

5. Gra ze śliwką - a dokładnie Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle. Co łączy śliwkę z liczbą Pi z psem? Otóż okazuje się, że z takiej kombinacji powstała ciekawa gra karciana z kombinatorskim i strategicznym podejściem. Szybki, choć długi do wymówienia, ciekawy i bardzo regrywalny tytuł.

6. 5 sekund - lubicie gry w których trzeba się ścigać z czasem? Wydaje się Wam, że minuta to wręcz za dużo czasu na wykonanie zadania? W takim razie spróbujcie odpowiedzieć poprawnie na pytanie w pięć sekund! Bo kto zabronił jednocześnie się uczyć i dobrze bawić?7. Zombi! Ratuj się kto może! - kolejna prosta, szybka i imprezowa gra karciana. Ładna oprawa graficzna dodaje klimatu zombie. W grze występuje dużo negatywnej interakcji co może być jednocześnie plusem i minusem. A pomysł w mechanice gry, aby przegrany gracz dalej uczestniczył w rozgrywce to tylko mały smaczek.

Można zauważyć pewną zależność w tym zestawieniu. W naszym wyborze dominują gry karciane, gdyż sami je uwielbiamy. Wybór był trudny, bo "wypełniaczy" jest bardzo wiele. Napiszcie nam w co Wy lubicie grać, pomiędzy cięższymi grami lub jakimi tytułami rozpoczynacie Wasze planszówkowe spotkania.


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive