23 sie 2017

Zbierz drużynę i wyrusz na przygodę - recenzja gry Legends of Labyrinth

Powstaje wiele gier planszowych dających wiele możliwości stworzenia dodatku. Dzięki temu nasze ulubione gry stają się bardziej rozbudowane i ciekawsze. Powstaje też wiele osobnych tytułów osadzonych w tym samym świecie co poprzednik. Przykładem o którym mowa jest gra karciana Legends of Labyrinth wydawnictwa Let's Play.

Wśród naszych recenzji znajdziecie obszerny tekst o Labirynth: Ścieżki przeznaczenia. Jeśli jeszcze go nie przeczytaliście to zapraszamy. Na jej podstawie autorzy postanowili stworzyć nową grę karcianą. I tak powstał tytuł o budowaniu drużyny i bardzo bezczelnym przeszkadzaniu przeciwnikowi. Jeśli macie ochotę zostać potężnym Władcą i zebrać poddaną tylko tobie drużynę bohaterów. Jeśli lubisz negatywną interakcję i podbierać przeciwnikowi przedmioty i ciągle podrzucać mu kłody... to znaczy karty pod nogi, to polecamy wypróbować Legends of Labirynth.

W naszym zdaniem zdecydowanie za dużym pudełku znajdziemy: instrukcję, 9 kart Drużyn, 46 kart Bohaterów, 55 kart Działań oraz 4 komplety znaczników graczy. Zaskoczyło nas wykonanie pudełka, bo chociaż jest za duże jak na trzy talie kart, to jest ono solidne i mocne. Ciekawie się je też otwiera, ale to już zostawiamy Wam do doświadczenia. Karty są trwałe, dobrze się trzymają w ręce, a ładne ilustracje są takie same jak w Ścieżkach Przeznaczenia. Całość prezentuje się bardzo dobrze.

Z tłumaczenia zasad Legends of Labyrinth, możnaby zrobić konkurs "Kto szybciej wytłumaczy". Są bardzo proste i przejrzyste. Niewiele wręcz potrzeba, aby rozpocząć rozgrywkę. Wystarczy rozłożyć karty drużyn według znaków na kartach, rozdać zawodnikom po 2 karty Działań i jesteśmy gotowi do gry. W swojej turze każdy gracz dobiera z puli jedną kartę Działań i wykonuje jedną z dostępnych akcji - albo zagrywa jakąś kartę z ręki albo powołuje drużynę z zebranych wcześniej bohaterów. Zabawa polega na ciągłym dobieraniu Działań lub Bohaterów. Naszym celem jest zebranie trzech drużyn składających się z czterech tych samych bohaterów lub czterech różnych legendarnych.

A więc chodzi tylko o jak najszybsze zebranie konkretnej rzeczy w konkretnej ilości? Brzmi banalnie, ale twórcy urozmaicają rozgrywkę tak, aby zbieranie nie było zbyt szybkie. W talii znajduje się wiele kart, które przeszkadzają przeciwnikom w osiągnięciu celu. Dodatkowo, każda drużyna ma swoją unikatową cechę i gdy już ją powołamy, możemy raz na rundę jej użyć. Przykładowo możemy zyskać dodatkową akcję czy też zwerbować dwóch bohaterów, a nawet zmusić przeciwnika do odrzucenia jednego ze swoich bohaterów. Oczywiście, możemy się bronić i negować takie akcje, ale do tego również potrzebne są odpowiednie karty działań.

Sami widzicie, że jest to gra z dużą dozą negatywnej interakcji. Emocji przy stole przy każdej rozgrywce będzie bardzo dużo. Może się to podobać lub też nie. Legends of Labirynth mogłoby aspirować do gry z głębszą historią lub klimatem z racji swojego uniwersum. Jednak pozostaje mały niedosyt i tak naprawdę układamy pasjansa z dodatkowymi akcjami. Zdecydowanie lepiej jest grać w pełnym czteroosobowym składzie, ponieważ jest więcej interakcji. Nie koncentrujemy się tylko na jednym graczu, ale musimy również kontrolować rozwój pozostałych graczy. Możemy podjąć taktykę spokojnego rozwijania się, aby nagle zapunktować, a możemy aktywnie uczestniczyć w przeszkadzaniu przeciwnikowi.

Legends of Labirynth to ciekawa gra karciana. Jest szybka w obsłudze, gra się w nią bardzo prosto i intuicyjnie. Grę zdecydowanie polecamy zwolennikom podkładania świni sobie wzajemnie. Gracze, którzy skrupulatnie planują akcje znajdą w grze dużo zabawy i możliwości kontrolowania tego co się dzieje na stole. A osoby, które zawsze myślą, że są na straconej pozycji i nie ma już dla nich cienia szansy na wygraną, mogą byś spokojne. Wystarczy kilka przemyślanych ruchów, parę błędów przeciwnika, aby zdobyć upragnione zwycięstwo.
 

I.
Klimat
4/6
II.
Złożoność
5,5/6
III.
Oprawa graficzna
5/6
IV.
Wykonanie elementów
4,5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
4/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 4,67

Nazwa: Legend's of Labyrinth

Wydawca: Let's Play

Rok: 2016

Sugerowana cena: 39,95 zł

Za przekazanie gry do recenzji dziękuję wydawnictwu Let's Play:


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive