22 lut 2018

I Ty możesz zostać Superfarmerem - recenzja gry Superfarmer

Są gry, o których słyszał każdy. Nie mówię tu o tytułach takich jak Monopoly czy Eurobiznes, ale o grach, które większość graczy uważa za warte uwagi. Takim tytułem jest na przykład Ryzyko (my recenzowaliśmy w wersji Gry o Tron – LINK). Takim tytułem również możemy nazwać klasycznego Superfarmera, który swą premierę miał w 1943 roku, a potem został odświeżony przez wydawnictwo Granna. Sprawdźcie, czy nadal warto zainteresować się tą grą.

Superfarmer to lekka gra rodzinna dla 2-4 osób, w której wcielamy się w rolę farmera. Będziemy hodować swoje zwierzęta, budować coraz większe stado, ale musimy też uważać, bo w okolicach grasuje zły wilk i lisy, które mogą spowodować spustoszenie w naszej zagrodzie. Gra wydana jest ładnie, urzekające są figurki piesków. Żetony czytelne i ładne, wykonane przez Piotra Sochę, którego dobrze już znamy z innych gier.

Zasady gry są bardzo proste, dzięki czemu tytuł ten nadaje się do gry z młodymi graczami. Gracz w swojej turze rzuca kostkami i patrzy, ile ma par, które pozwalają mu na powstawanie kolejnych zwierzątek. Pary można tworzyć z kostek, ale również można połączyć zwierzątko z kostki ze zwierzętami już w stadzie co powoduje szybsze rozrastanie naszego stada. Gdy mamy odpowiednie ilości zwierzaków w naszym stadzie to możemy je wymieniać na te bardziej wartościowe, np. 6 królików na 1 owcę. Na dwunastościennych kostkach mamy też wizerunki wilka i lisa. Jeśli wyrzucimy lisa, to tracimy wszystkie króliki. Gdy wylosujemy wilka, to tracimy prawie wszystkie zwierzaki. Przed nimi możemy bronić się, posiadając małego lub dużego psa.

Gramy do czasu, aż któryś z graczy będzie miał przynajmniej po jednym rodzaju każdego zwierzęta. Oczywiście można bawić się dłużej, szczególnie z dzieciakami, ale warunek zwycięstwa wyłania gracza, który będzie świętować. Rozgrywka przebiega szybko i płynnie, całą partię zamkniemy w około 30 minut.

Gra jest lekka, przyjemna, ciekawa i losowa. Ale grało się nam w nią całkiem dobrze. Był to dla nas dobry przerywnik od móżdżenia w innych, ciężkich tytułach. Superfarmer to tytuł, który na pewno sprawdzi się w graniu z dziećmi, które bez problemu zrozumieją zasady i z pewnością zostaną przyciągnięte przez grafiki i figurki występujące w grze.

Polecamy ten tytuł osobom, które lubią lekkie gry rodzinne. Szukacie ciekawego tytułu na granie z dziecmi? Superfarmer sprawdzi się tutaj z pewnością.

I.
Klimat
5,5/6
II.
Złożoność
4,5/6
III.
Oprawa graficzna
5,5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
5,5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
4,5/6

Ocena Końcowa:3,08 

Nazwa: Superfarmer
Wydawnictwo: Granna
Rok: 2018
Sugerowana cena: 49,50zł
Za grę dziękujemy wydawnictwu Granna

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive