3 lut 2018

Recenzja prototypu Słowonogi - akcja crowdfundingowa

Wspieram.to to platforma, na której możemy wesprzeć finansowo ciekawe projekty lub założyć własne. Kampanie na wspieram.to to najczęściej kampanie planszówkowe. Tym razem przetestowaliśmy dla Was prototyp gry Słowonogi od wydawnictwa Kudu Games, które możecie już kojarzyć z takich gier jak Super Psiaki czy Ninja Koty. Czy kolejna gra tego wydawnictwa uzbiera pieniądze na wydanie?

Słowonogi to lekka gra słowna, gdzie przyjdzie nam wymyślać słowa, które nie posiadają zakazanych liter. I na dobrą sprawę są to całe zasady występujące w grze. Gracze odkrywają kolejne litery, których nie można użyć. Na niektórych kartach spotkamy jabłka sprawiające, że musimy użyć dłuższych słów (minimalna liczba liter to liczba odkrytych jabłek). Gracz, który uzbiera 6 punktów (odgadnie poprawnie 6 haseł), wygrywa. Można jeszcze „ciąć” naszą słowonogę poprzez zakrycie dwóch najdłużej odkrytych kart.

Nie będziemy Wam opisywać grafik czy jakości komponentów, bo w nasze ręce trafił prototyp i bardzo wiele się tu pewnie jeszcze zmieni. Jeżeli chodzi o grywalność, to jest całkiem przyjemnie. Trzeba tę grę oceniać w kategorii krótkich przerywników. Ograni zawodnicy będą mieli przewagę na początku rozgrywki (będą wiedzieć, jakie słowa się sprawdzają przy tylko dwóch odkrytych literach), ale potem już nie musi być tak kolorowo. Losowo rozłożone litery w rzędzie powodują dużą regrywalność tytułu. W dwie osoby gra idzie szybko, więc nie zdążyliśmy dojść do „końca” naszej słowonogi, jednak przy większej liczbie graczy rozgrywka się wydłuża i staje atrakcyjniejsza.


Słowonogi sprawdzają nasz zasób słownictwa i refleks. Gra zabrania nam używania słów i odmian wyrazów, które już pojawiły się w grze, albo które są liczbą mnogą. Przy odkrytych 7 spółgłoskach bywa to naprawdę trudne! Nam gra się spodobała, choć szczerze mówiąc – nie urwało nam czterech liter. Ciekawa pozycja dla ludzi lubujących się w słownych potyczkach, jednak dla zaawansowanych graczy są lepsze przerywniki.

Więcej informacji i możliwość wsparcia: https://wspieram.to/slowonogi
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive