25 lut 2018

Sprawdź swą spostrzegawczość kolejny raz - recenzja gry Miszmasz!


Imprezówki, imprezówki, imprezówki. To właśnie te tytuły są u nas najczęściej rozgrywane, wywożone i pożyczane wśród znajomych. Szybkie i jednocześnie łatwe, wywołujące emocje i angażujące  duże grupy ludzi – takie właśnie gry lubimy. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam imprezówkę od Rebela – Miszmasz. Zapraszamy!


Miszmasz to szybka gra imprezowa wydawnictwa Rebel.pl, do której możemy zasiąść od 2 do 6 osób, ale w 8 też się dało grać. Autorem tej gry jest Thomas Vuarchex, którego gracze mogą kojarzyć z gry Jungle Speed – hitu, również typu imprezowego. W małym, metalowym pudełku znajdziemy solidną wypraskę, w której leżą karty. Dokładnie 135 kart, dwustronnych, z kolorowymi wzorami. Poza kartami oczywiście instrukcja. Krótka, zwięzła, 8 stron, kilka rodzajów rozgrywek, wszystko bardzo dobrze rozpisane.

Zasady w Miszmasz są bardzo proste. Gracze otrzymują swoją talię kart. I tyle z przygotowań. Następnie gracze wykładają kolejne karty. Jeżeli w którymkolwiek momencie rozgrywki na stole (łącznie z talią graczy) znajdą się dwa takie same symbole, to trzeba jak najszybciej „przyklepać” karty dłonią (lub palcem), by takową parę stworzyć i położyć koło siebie. Od teraz te karty również mogą stworzyć parę z którąś na stole, co może spowodować, że ktoś podkradnie nam nasze punkty. Gra toczy się do uzbierania 5 par. Są jeszcze dwa tryby rozgrywki: drużynowy (dzielimy się na dwuosobowe drużyny), w którym używamy tylko jednej ręki – żeby zdobyć karty musimy umieć porozumieć się z towarzyszem, bo my klepiemy jedną ręką i on jedną. Innym wariantem jest kooperacyjny, w którym wszyscy gramy razem i staramy się w 60 sekund zdobyć jak najwięcej par.

Zasady proste, szybka rozgrywka. Wykonanie gry też jest bardzo dobre – metalowa puszka, która chroni grę przed zniszczeniem jest świetną opcją, szczególnie, że imprezówki mają to do siebie, że często wędrują w różne miejsca, a dzięki metalowej puszce nic nam się z grą nie stanie. Karty są bardzo kolorowe, aż do tego stopnia, że czasem można dostać oczopląsu.


Gra sprawdza się całkiem fajnie. Zdecydowanie daje ona nam dużo radochy i skłania do myślenia. Jest to dobra opcja dla osób, które lubą gry zręcznościowe, bo tutaj trzeba bardzo dobrze łączyć spostrzegawczość i refleks. Dla nas najlepszym wariantem była rywalizacja, która powodowała wiele walki, ale nie ukrywamy, że wariant drużynowy też wyglądał ciekawie, szczególnie jeśli nie umiemy porozumieć się z naszym współgraczem.

Jeżeli szukacie ciekawej gry imprezowej i jesteście fanami gier takich jak Szalone Zegarki czy Jungle Speed, to z pewnością będziecie zadowoleni z zakupu Miszmasz. Jednak jeśli ktoś ma problem z bólami głowy przy dużej ilości różnych wzorów, to lepiej, aby ostrożnie podszedł do tej gry. Mimo wszystko – polecamy!


I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
4,5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 3 graczy
4,5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
4,5/6

Ocena Końcowa:4,7  

 Nazwa: Miszmasz!

Wydawca: Rebel

Rok: 2018

Sugerowana cena: 49,99zł

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za przesłanie gry do recenzji.

Rebel i wszystko gra
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive