9 kwi 2018

Materiały na zamówienie! - opinia na temat produktów drukarni MB Print

Niedawno opublikowaliśmy dla Was naszą opinię na temat playmat od playmaty.pl. Postanowiliśmy na tym nie poprzestawać i podjęliśmy współpracę z kolejnym wytwórcą mat (i nie tylko!). Drukarnia MB Print to firma, w której możecie wydrukować wszystko, co Wam się może przydać do grania, oczywiście pamiętając o prawach autorskich.

Do zaopiniowania wysłane nam zostały 4 maty. Jedna z nich była robiona na zamówienie z naszego projektu graficznego (dzięki Aga za świetny projekt!), a pozostałe trzy zostały nam przysłane bezpośrednio przez drukarnie. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym zdaniem na temat tychże mat.

Dostaliśmy jedną matę wykonaną z eko-skóry i na niej się teraz skupimy. Najpierw oceńmy to, co widzimy po otwarciu paczki, czyli efekt wizualny. Nasza zaprzyjaźniona graficzka postanowiła nie oszczędzać na cieniach i przejściach w barwach, więc pracownicy drukarni musieli się nieźle wysilić, aby barwy i kolory były dobrze odwzorowane. 
I powiemy szczerze, że zdecydowanie się im to udało! Barwy są głębokie i wyraziste, a kontrast dobrze zbalansowany. W projekcie wszystko było wymierzone w taki sposób, by na macie można grać zarówno w zwykłą wersję Tajniaków, jak i w obrazkową. Zastanawialiśmy się, czy po nadrukowaniu wszystko również będzie spełniało swoją funkcję. I nie zawiedliśmy się.Wszystko gra i hula jak należy (przypominamy, że grafika została wykonana przez profesjonalistkę). Cena? Otóż za matę z eko-skóry trzeba zapłacić trochę więcej niż za lateks, mianowicie 249zł/1m^2. Wychodzi na to, że koszt naszej maty to około 60zł (wymiary 60cm x 40cm), plus projekt graficzny (jeśli nie jesteście w stanie go sami zrobić). Jej plusy? Przede wszystkim, mata nie łamie się oraz leży płasko od razu po rozłożeniu. Jest lekka, miękka w dotyku oraz ma  matowy nadruk. Matę można poskładać i włożyć do pudełka (co jest nie do zrobienia przy wersji lateksowej). W tym momencie muszę powiedzieć, że zdecydowanie jesteśmy zadowoleni z tego zlecenia.

Jak zatem wypadają maty z lateksu? Otóż mają one swoje wady (w porównaniu do eko-skóry), ale spójrzmy najpierw na zalety. Mata lateksowa jest trwała, można ją spokojnie myć pod wodą i nie powinna się uszkodzić. Grafiki są dobrze odwzorowane na macie, kolorystyka jest całkiem dobra. W porównaniu z eko-skórą wyglądają one sztucznie, ale uwierzcie mi, że jeśli miałbym takową jako pierwszą w ręce, to nie zwróciłbym na to uwagi. Mata w miarę dobrze się układa, choć potrzebuje chwilę poleżeć przed zagraniem. No i niestety, końcówki mat lubią się trochę podwijać (warto wiedzieć przy tworzeniu własnego projektu). W dodatku mata ta musi być zwinięta, gdyż poskładanie jej grozi załamaniami w niektórych miejscach. Jak to jednak wygląda cenowo? Otóż koszt takich mat to 199zł/1m^2, czyli za takie maty, jakie otrzymaliśmy (również około 60cm x 40cm) wychodzi 48zł. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczna wersja przy dużych projektach. Jeśli zastanawialibyście się, którą opcję wybrać przy matach w tych wymiarach, to oczywiście polecamy eko-skórę.

Chcielibyśmy jeszcze parę słów powiedzieć o firmie MB Print. Otóż jest to drukarnia, która robi zlecenia na życzenie klienta. Jest to najpewniejsza firma, w której możecie wydrukować np. swoje karty lub planszę do prototypów czy autorskich gier. Zdecydowanie warto do nich pisać w takich sprawach, a z tego co nam wiadomo, to właśnie tutaj bardzo wiele osób drukuje np. fanowskie scenariusze do Time Stories!

Zależało nam, by poznać opinie różnych ludzi, którzy korzystali z usług drukarni MB Print. Po kilku rozmowach mamy same pozytywne opinie na temat tej firmy. Większość chwali sobie dobre wykonanie produktów. Ludzie zamawiają tam pudełka, maty, plansze (choć coraz częściej widzimy, że dopytują o plansze na matach) czy fanowskie dodatki. Czas wykonania i dostawy zależy od złożonego zamówienia i ilości kopii do wykonania. Nasze maty udało się zrealizować (z dostawą) w niepełny tydzień, więc to jak najbardziej na plus!

Podsumowując – MB Print robi naprawdę dobrą robotę w planszówkowym świecie. Maty z eko-skóry są bardzo dobre i mają bardzo dobrą cenę. Maty lateksowe są trochę słabsze od tych, które produkują playmaty.pl, ale są też znacznie tańsze, więc wybór należy do Was. My polecamy zdecydowanie obie firmy. Jedyny minus MB Print to konieczność posiadania własnego projektu graficznego (no chyba, że chcemy coś, co już wykonywali, to zawsze można się dogadać). Jednak nie ma przeszkód nie do przeskoczenia!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive