12 paź 2018

Zagraj w kamień, papier, nożyce z Mad Maxem - recenzja prototypu Junktech Duel


Wydawnictwo Imagine Realm, po udanej kampanii crowdfundingowej dla gry Strażnicy Xobos, nie osiada na laurach. Niedawno wystartowali z kolejną kampanią mającą na celu ufundowanie następnej autorskiej gry Jarka Bilińskiego - Junktech Duel. W momencie gdy czytacie te słowa, gra jest już dawno ufundowana i odblokowywane są kolejne cele kampanii, by wzbogacić tę grę o więcej rzeczy. W niniejszym artykule przedstawimy wam wersję prototypową tego tytułu.

Junktech Duel wydawnictwa Imagine Realm to dynamiczna gra karciana dla dwóch osób w wieku 16+. Podczas rozgrywki gracze będą toczyć pojedynek, którego celem jest pozbawienie wszystkich punktów życia przeciwnika. Aby tego dokonać, będą używać  Żetonów Akcji oraz specjalnych kart. Brzmi prosto? Owszem, ale w tej grze liczy się nie tylko spryt i taktyka, ale i refleks!

Z racji tego, że dostaliśmy wersję prototypową, to nie będziemy się rozwodzić nad wykonaniem gry. Aby o tym mówić, trzeba poczekać na finalną wersję, gdy Junktech Duel się już wyprodukuje. Do tego czasu możemy podzielić się z wami za to naszym jednym spostrzeżeniem - autor gry chyba naoglądał się całej serii filmów o Mad Maxie. Ilustracje w grze przywodzą na myśl post apokaliptyczny klimat i aż ociekają tym brudnym madmaksowym światem. Grafiki już są na świetnym poziomie i jeśli nie przejdą jeszcze jakiejś większej zmiany, to naprawdę będą przyciągały oko.

Jeśli chodzi o samą mechanikę gry, to jest to nic innego, jak klasyczna partyjka w Kamień, Papier, Nożyce w wersji pudełkowej. Wzbogacona o ciekawe rzeczy, które wymagają od nas refleksu oraz szybkich kalkulacji, jaką akcję opłaca nam się teraz podjąć. W każdej rundzie przeciwnicy będą wykładali za swoją zasłonką jeden z dostępnych żetonów - ciosu, uniku, bloku, ucieczki oraz blefu. Na ustalony sygnał żetony są ujawniane i w tym momencie gracze mogą szybko wykonać kilka dostępnych akcji, takich jak odwrócenie żetonu na drugą stronę, zagranie karty Akcji Specjalnej bądź dorzucenie karty Akcji Pomocniczej i Narzędzia Pomocniczego.  W tym momencie rozpatrujemy wyłożone karty i żetony.

Dodatkowo, za każdy przeprowadzony atak otrzymujemy punkty doświadczenia, które możemy w późniejszej fazie rozgrywki spożytkować na odkupienie zużytych żetonów bądź Kart Specjalnych. Istotne jest więc odpowiednie zarządzanie swoimi żetonami i kartami, by jak najbardziej efektywnie je wykorzystać i solidnie przygrzmocić przeciwnikowi. Gra toczy się do momentu, gdy któryś z graczy nie odbierze swojemu rywalowi ostatniego Punktu Życia.

Junktech Duel to mała i szybka gra, która skrywa w sobie wiele ciekawostek czekających na odkrycie przez grających. Pierwszą z nich jest potężna dawka regrywalności, która zaczyna się już podczas wyboru postaci i jej Kart Profesji. Przez dobieranie Kart Specjalnych podczas rozgrywki do zmieniającej się praktycznie co rundę Karty Miejscówki, która posiada unikalne atrybuty zmieniające warunki zagrywania np. Żetonów Akcji.

Kolejną ciekawostką jest talia kart Złomowiska. Możemy zablefować i wyłożyć odpowiedni żeton Akcji, aby pobrać kartę z tej talii. Uwaga! Gdy obydwoje graczy zadeklaruje chęć wybrania się na złomowisko, to obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy. Często się to może skończyć bolącymi rękami, gdy zderzą się w powietrzu w drodze po kartę.

Słowem podsumowania, chcielibyśmy polecić grę Junktech Duel wydawnictwa Imagine Realm. Jest to świetna gierka dla dwóch osób, w której wyrażenie "dać komuś w mordę" nabiera nowego znaczenia! Zapewniamy was, że ze względu na krótki czas rozgrywki i chęć rewanżu, nie skończycie przygody z tą grą po pierwszej rozgrywce.

Polecamy wesprzeć akcję crowdfundingową, trwającą do 27.10.2018. Link znajdziecie tutaj:

Imagine Realm

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive