3 paź 2018

Relacja z imprezy "Planszówki w Spodku"W przedostatni weekend września fani gier planszowych mieli całkiem spory wybór, jeśli mieli ochotę wybrać się na event z grami pudełkowymi. Na północy Polski odbywały się Planszówki nad morzem. W Kępnie już po raz piąty miała miejsce Planszostrada. My jednak wybraliśmy rodzime Planszówki w Spodku.

Gracze ze Śląska w końcu doczekali się własnego lokalnego święta. Festiwal Planszówki w Spodku odbył się po raz pierwszy w Katowicach w dniach 22-23 września. Organizatorem eventu był Łukasz Piechaczek, właściciel kawiarni Ludiversum. W półświatku gier planszowych jest szerzej znany jako Piechu. To dzięki niemu około 2300 osób mogło przyjść do Spodka, wybrać sobie ze zbioru potężnej wypożyczalni dowolny tytuł i ograć go.

Przybywszy w oba dni całkiem wcześnie, widzieliśmy z biegiem dnia, jak Spodek wypełnia się grupkami rodzin i znajomych. Chociaż miejsc było przygotowanych całkiem sporo, to i tak widzieliśmy, jak ludzie grali na ziemi, bo zabrakło im już wolnych stolików.

Piechu nie dość, że udostępnił uczestnikom festiwalu cały zbiór gier planszowych z Ludiversum, to na dodatek ściągnął do Spodka wielu wydawców, którzy również udostępniali swoje gry. Na zaproszenie Łukasza przyjechali: Czacha Games, Funiverse, Egmont, Lacerta, Games Factory, Imagine Realm, Vertima czy Hobbity. Kto miał ochotę, mógł się zaopatrzyć w koszulkę Mr. Meepla czy też zakupić koszuli na karty bądź kości na stoisku sklepu Mepel.pl.

Nam udało się ograć wiele tytułów, których nie mieliśmy przyjemności wcześniej ograć oraz kilka prototypów. Rozegraliśmy partyjkę w prototyp Junk Tech Duel. Urzekła nas bardzo wczesna wersja gry z pieskami w roli głównej - Agility. Poćwiczyliśmy pamięć w grze Odyseja wydawnictwa Lupo Art Games, które niebawem startuje z kampanią crowdfundingową dla tej gry. Te oraz wiele innych tytułów zatrzymały nas przy stoliku na dłuższy czas. Pomiędzy kolejnymi partyjkami, dla głodomorów przygotowana była strefa gastronomiczna, z całkiem smacznymi nuggetsami.

Pierwsza edycja Planszówek w Spodku to wielki sukces. Mamy głęboką nadzieję, że za rok znów Ludiversum zorganizuje tak świetne wydarzenie. Widząc jak duże zainteresowanie wzbudził w tym roku ten event oraz ilość osób, które przyjechały z całej metropolii śląskiej, życzymy, żeby w przyszłym roku frekwencja się podwoiła! Może w przyszłym roku zagramy na tafli Spodka?
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive