20 wrz 2019

Płatamy figle kartami – recenzja gry Figur Figle


Wśród naszych artykułów znajdziecie wiele recenzji gier zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Jednak nie możemy zapominać o tych najmłodszych. I mamy tu na myśli te najmłodsze dzieci, które dopiero poznają figury, ćwiczą liczenie w pamięci czy też refleks. To dla nich wydawnictwo Granna wydało pozycję, o której dziś chcemy opowiedzieć. Zapraszamy do lektury recenzji gry Figur Figle.

Figur Figle wydawnictwa Granna to gra karciana dla dzieci w wieku 6+, ale młodsi też spokojnie mogą spróbować swoich sił. Zadaniem dzieciaków będzie określenie, czego jest najwięcej na widocznej karcie, jakiej figury brakuje, lub co przedstawia utworzony z figur obraz. Kto pierwszy udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi wygrywa!

W małym pudełeczku znajdziemy 2 talie (łącznie 69 kart) oraz instrukcję. Karty są solidne i wytrzymałe. Na jednej stronie znajdziemy obrazek narysowany za pomocą kilku figur geometrycznych. Na drugiej natomiast mamy odpowiedzi oraz liczbę punktów, jaką gracz otrzymuje za jej poprawne udzielenie. Wszystkie obrazki z kart są bardzo kolorowe, co ma na celu przykucie uwagi dzieci i rozwijanie ich wyobraźni. Czasem nawet my dorośli mieliśmy różne opinie na temat tego, co niektóre karty przedstawiają. Ciekawym gadżetem jest pudełko, w którym znajdują się karty z owymi ilustracjami. Dzięki niemu nie można podglądać, jaka karta zostanie pociągnięta jako następna, a także utrzymuje ono porządek na stole. Całość wykonania gry bardzo się chwali.

A teraz opowiemy pokrótce o zasadach gry Figur Figle. W grze występują trzy warianty rozgrywki, jednak każdy z nich zawiera trzy niezmienne kroki. Dobranie i wyłożenie na stół jednej karty ze specjalnego pudełka, wskazanie przez graczy jednej z Karty Wyboru oraz sprawdzenie poprawnej odpowiedzi wraz z przyznaniem punktów. Proste prawda? No jasne! Ale w jaki sposób gracze wybierają swoje odpowiedzi? Otóż w pierwszym wariancie trzeba wskazać jaki kolor i figura dominują na danej karcie. Czyli dzieciaki zmierzą się z liczeniem i próbą odpowiedzi na pytanie – czego jest najwięcej na danej karcie? W drugiej wersji będzie trzeba wskazać, która figura wybrała się na spacer. Czyli naszym celem będzie zauważenie, której figury brakuje, lub która występuje tylko jeden raz. W ostatnim wariancie poniesiemy wodze wyobraźni – będziemy musieli zgadnąć, co przedstawia ułożony z figur obrazek, który widnieje na wykładanych kartach. Za każdą poprawną odpowiedź dostaje się kartę z obrazkiem i to one będą liczone jako finalny wynik. Kto zdobył ich najwięcej, zostaje zwycięzcą!

Figur Figle to świetna gra karciana dla najmłodszych. Polecamy wszystkim rodzicom, którym zależy, aby ich pociechy uczyły się poprzez zabawę. Tytuł ten ma świetne walory edukacyjne i wspiera rozwój dzieci. Będą zapamiętywać i szukać dobrej karty, a także ścigać się, by jako pierwsze udzielić poprawnej odpowiedzi.

Gra Figur Figle jest ciekawa i prosta jednocześnie. Ilustracje są intrygujące i przyciągające uwagę – zanim dzieci zaczną grać we właściwą rozgrywkę, dużo czasu poświęcą badaniom wszystkich obrazków w grze. Będą odkrywać kształty i kolory oraz próbować zgadnąć, co te karty przedstawiają.

Polecamy wszystkim rodzicom rozważenie zakupy gry Figur Figle, ponieważ jest to gra, która bardzo rozwinie pamięć, refleks i spostrzegawczość waszych pociech.  A czasem, wbrew pozorom, wcale tak łatwo nie jest, jak się wydaje na pierwszy rzut oka i sami dorośli też będą mieć świetną zabawę grając z dzieciakami. Polecamy ze względu na duży walor edukacyjny.
Nazwa: Figur Figle
Wydawnictwo: Granna
Rok: 2019Grę najtaniej kupisz TUTAJ

 
Dziękujemy wydawnictwu Granna za przesłanie egzemplarza recenzenckiego 
Granna

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive