12 wrz 2019

Wirus ewoluował, więc tym bardziej nie daj się zarazić! - recenzja gry Wirus 2: Ewolucja

W zeszłym roku opisywaliśmy dla Was szybką karciankę od Trefl Joker Line – Wirus. W tym roku temat tej gry wraca, gdyż na rynku pojawił się dodatek – Wirus 2: Ewolucja. Czy warto zainwestować w dodatek? Co on w ogóle wnosi do rozgrywki? A może to tylko próba odgrzania starego tytułu? Sprawdźmy!

Wirus 2: Ewolucja to dodatek do gry Wirus, karcianki dla 2 – 6 graczy, w wieku powyżej 8. roku życia. Czas rozgrywki to około 20 minut. W pudełku z dodatkiem znajdziemy nowe karty, dokładnie 33, które podzielone są standardowo na organy, wirusy, terapie i szczepionki. Jednak tutaj dochodzą mocniejsze wirusy, mocniejsze szczepionki i nowy organ – bioniczna dłoń.

Zasady gry się nie zmieniły – dążymy do tego, by mieć przed sobą 4 zdrowe organy. Nowością są wspomniane wcześniej mocniejsze wirusy jak i mocniejsze szczepionki. Nowe wirusy mogą zostać uleczone jedynie za pomocą nowych szczepionek. Nowe mocne szczepionki działają ze zdwojoną siłą – wystarczy jedna taka szczepionka, by od razu uodpornić dany organ. Nowy organ za to jest odporny na wszystkie szczepionki i wirusy, ale działają na niego karty terapii. Z nowych kart terapii najciekawszą jest kombinezon ochronny, który blokuje zagraną na nas kartę, odbijając jej efekt na innego gracza. Zbalansowany został wariant dla 6 osób, jednocześnie przyspieszając rozgrywkę w takim gronie oraz dodana została propozycja przyspieszenia wariantu dwuosobowego.

Wirus 2: Ewolucja wprowadza całkiem ciekawe urozmaicenie do podstawowego Wirusa, pozostaje on jednak nadal bardzo losową grą, w której większa strategia nie ma aż takiego sensu, gdyż bardzo dużo zależy od kart, które dobierzemy na rękę.

Dodatek ten sprawia, że gra jest jeszcze bardziej „wredna”, ale także prostsza – wzrosła liczba organów w talii, a dodatkowo, mając kombinezon ochronny, możemy szybko skończyć grę. Nie przeszkadza to jednak w samej rozgrywce, po prostu czasem trwa ona krócej a czasem dłużej.

Wirus wraz z dodatkiem Wirus 2: Ewolucja to wciąż ciekawa, szybka gra imprezowa, idealna na przerywnik pomiędzy cięższymi grami. Nadal pozostaje on losowym tytułem, jednak na tyle dobrym, że nie przeszkadza to w żaden sposób. Dodatek polecamy każdemu, kto ma Wirusa i w niego gra, a Ci, którzy nie posiadają podstawowej gry, powinni, w naszej opinii, się w nią zaopatrzyć!

Nazwa: Wirus 2: Ewolucja
Wydawnictwo: Trefl Joker Line
Rok wydania: 2018
Sugerowana cena: 25zł

 
Trefl Joker Line

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive