30 mar 2021

Zrób porządek na Marsie! - recenzja insertu do Terraformacji Marsa od reDrewno

Kolejne ulepszenie do bardzo dobrej gry właśnie trafiło w nasze ręce. Chodzi o drewniany insert do cenionej przez wiele osób gry Terraformacja Marsa. Insert otrzymaliśmy od reDrewno, z którymi mamy przyjemność współpracować od jakiegoś czasu.Do tej pory ukazał się tekst na temat insertu do gry Aquatica oraz porównania proponowanych materiałów – HDF vs Sklejka. Przejdźmy jednak do Terraformacji!

Insert do Terraformacji wykonany jest z HDFu, o którym rozpisywaliśmy się już TUTAJ . Składanie go zajęło nam około godziny. Sam zestaw zawiera: duży poczwórny pojemnik na karty, średni podwójny pojemnik/podajnik na karty,mały pojedynczy pojemnik/podajnik na karty, pojemnik na żetony terenu, pojemnik na mega kredyty i białe znaczniki, 5 pojemników na znaczniki graczy, pojemnik na szare znaczniki, instrukcję sklejania. UWAGA – zestaw nie zawiera kleju, w który trzeba się zaopatrzyć we własnym zakresie (można również u producenta tych insertów).

Składanie insertu jest dość intuicyjne i postępując zgodnie z instrukcją nie ma z tym większych problemów. Instrukcja jest jasna, każdy element jest w niej dokładnie opisany. Generalnie, jeśli nie jesteście narwani (i nie wyciśniecie wszystkiego naraz), to ciężko się pomylić przy składaniu.

Samo wykonanie jest bardzo dobre. Pojemniki na żetony i karty są wykonane w przemyślany sposób, tak by pomieścić wszystko w należyty sposób, nawet koszulki w kartach – o czym często zapomina się przy projektowaniu oryginalnych wyprasek do gier. Sporo wyjmowanych elementów jest od razu gotowych do użycia w trakcie gry – pojemniki na mega kredyty czy podajniki na karty i żetony. Jedynie możemy się lekko przyczepić do pojemnika na kafle terenu, który jest trochę upierdliwy – żetony trzeba wkładać niemal idealnie, a najlepiej grać z kimś, kto ma małe ręce, by wyciągać żetony.Samą funkcję porządkową spełni jednak perfekcyjnie.

W porównaniu do insertu do Aquatici, brakuje nam zaślepek z plexi, które sprawiały, że elementy nie miały żadnych szans wydostać się z pojemników – tutaj rzadko, ale zdarza się. Sam producent poinformował nas jednak, że to kompromis pomiędzy porządkiem a domykającym się pudełkiem.

No i jest jeszcze kwestia tego, co owy insert mieści. Na chwilę obecną wpakujecie do niego grę podstawową wraz z dodatkami: Preludium, Kolonie, Niepokoje, Hellas i Elysium, Wenus, zestaw 5 plansz graczy. A co z użytkownikami bez wszystkich dodatków (jak my)? Otóż zostaje trochę luzu w środku, co może sprawić, że część elementów będzie latać. Trzeba wtedy dobrze sobie dopasować karty do miejsc, w których będziecie je trzymać. Tutaj nie można mieć pretensji do wykonawcy, gdyż z założenia ludzie szukają insertów, które mieszczą wszystko, co wyszło do danej gry.

Insert do Terraformacji Marsa od reDrewno spełnia swoją rolę w 100% - mieści wszystko w jednym pudełku, dbając o porządek i komfort rozgrywki. Dla wszystkich fanów Terraformacji, którzy poszukują czegoś, co pomoże im zapanować nad zawartością, insert ten będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Poniżej znajdziecie filmik, na którym w dużym przyspieszeniu widzicie jak przebiegało sklejanie insertu:
 Serdecznie dziękujemy reDrewno za wysłane materiały!


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive