20 lut 2021

Czas na porządki w wodzie! - recenzja insertu do gry Aquatica od reDrewno

Już trochę ulepszeń dla Was testowaliśmy. Mieliśmy insert z Warboxa, inserty z wydruku 3D, znaczniki i insert od QualiGeeks i wiele innych. Dziś chcielibyśmy skupić się na firmie reDrewno i ich drewnianym, a w zasadzie ze sklejki, insercie do gry Aquatica, której swoją drogą patronujemy.

O samej Aquatice możecie poczytać TUTAJ. Insert, który otrzymaliśmy do recenzji od reDrewno, dostępny jest w kilku wariantach: z HDFu, ze sklejki „czysty” oraz ze sklejki malowany. W nasze ręce trafił czysty ze sklejki, który od razu wylądował na stole. Przed przystąpieniem do pracy, warto sobie przygotować podstawowe rzeczy, czyli klej (my używaliśmy Wikolu), nożyk, ręczniki papierowe, kawałek tektury na którym będziecie kleić, wykałaczkę (lub inny element do ściągania nadmiaru kleju) i coś do picia, by nie odchodzić od stołu :)

Insert zapakowany był w folię. Każda „płyta” z elementami była opisana, a na końcu instrukcji składania znaleźliśmy spis, jakie elementy gdzie się znajdują, co znacznie ułatwia składanie. Sama instrukcja jest łopatologiczna, dodatkowo wskazuje na najbardziej newralgiczne punkty (na przykład, w którą stronę mają być zwrócone „wąsy”), za co duży plus. Każdy element składania ma swoją numerację, zgodną z tym, co jest na końcu instrukcji, więc to też duży plus.

Samo składanie poszło nam w miarę sprawnie – elementy dość łatwo wychodziły z wyprasek, czasem musieliśmy użyć nożyka, by nie uszkodzić fragmentu układanki, ale to normalne przy tego rodzaju działaniach. Wyciągaliśmy fragmenty, które dotyczyły konkretnego składanego elementu i Wam również nie polecamy wyciskać wszystkiego na hura od razu (jak w grach :)), tylko na spokojnie po kolei. Samo klejenie też poszło bez większych problemów, elementy są dobrze dopasowane do siebie, dzięki czemu ich łączenie przebiega sprawnie.

Do insertu dołączone zostały plastikowe „przykrywki”, które dają bardzo fajne efekty – po pierwsze insert wygląda ładnie i przejrzyście, a poza tym zapobiega to dodatkowemu przemieszczaniu się elementów gry w środku. A skoro już mowa o elementach – w tym insercie mamy osobne podajniki na Manty graczy, dzikie manty oraz karty. Insert mieści się w pełni do pudełka z podstawowej wersji gry, nic nie wystaje, pudełko się domyka. Zmieścimy w nim wszystkie rzeczy zarówno z gry podstawowej, jak i z dodatku, więc pomoże nam on dodatkowo zaoszczędzić miejsce na regale.

Czy polecilibyśmy ten insert? Jak najbardziej tak. Jeśli mielibyśmy go porównać z tym od Warbox, to jego główną zaletą jest fakt, że się w pełni domyka. Porównanie z wydrukiem 3D jest trochę cięższe, gdyż to już zależy od graczy i jaki materiał sami preferują. Polecamy Wam również rozważenie pomalowanej opcji tego insertu, gdyż pasuje on wtedy do oceanicznego klimatu!

 

Zastanawiacie się nad różnicami pomiędzy sklejką a oferowanym HDF? O tym będzie nasz następny tekst w ramach współpracy z reDrewno, więc zapraszamy do śledzenia! 
Serdecznie dziękujemy reDrewno za wysłany insert!Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive