24 kwi 2020

Wydrukuj to! - opinia na temat Pan Drukarz druk 3D


Dość niedawno opisywaliśmy Wam gadżety wykonywane przez Qualigeeks, które usprawniają rozgrywkę czy też porządkowanie gier w oryginalnych pudłach. Dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować inne podejście do tego tematu, czyli druk 3D. W nasze ręce trafiły przedmioty drukowane przez firmę Pan Drukarz z województwa opolskiego.
Pan Drukarz to firma oferująca wydruk 3D różnych elementów do gier planszowych. Właściciel jasno podkreśla, że przy współpracy używa projektów udostępnionych przez ludzi na przeróżnych mediach, których nie jest autorem – oferuje on jedynie usługę wydruku.
Zacznijmy od kontaktu. Nie możemy na ten temat nic złego powiedzieć. Można wręcz powiedzieć, że kontakt mieliśmy 24h na dobę. Wybranie projektu nie było łatwe, ale to nasza wina, gdyż byliśmy bardzo wybredni i Pan Drukarz miał z nami nie małe przejścia ;). Tak jak napisaliśmy na początku – nie możemy nic zarzucić, byliśmy informowani na bieżąco o czasie i statusie naszego zamówienia i były nam proponowane różne zmiany, na które albo się zgadzaliśmy albo nie.
Zamówiliśmy kilka rzeczy, które testowaliśmy zarówno pod kątem wytrzymałości druku, jak i przydatności w trakcie korzystania z gier. Największym dla nas projektem był insert do gry Architekci Zachodniego Królestwa (Portal Games). Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Po pierwsze rozłożenie gry zmniejszyło się do minimum – mamy wyciągane tacki z surowcami i kartami, a dodatkowo elementy graczy są w odpowiednich koszykach, dzięki czemu wyciągamy tylko to, co potrzebne. W podajnikach na karty jest na tyle miejsca, że spokojnie mieszczą się tam promoski. Przy testowaniu, czy wszystko się trzyma, byliśmy pod wrażeniem – nic się nie wysypało, karty na swoim miejscu, pojemniczki z elementami graczy (i ich pokrywki) wytrzymały nasz test.
Innymi drobniejszymi już wydrukami były: wieża do Carcassonne, podajnik na żetony do Star Wars Rebelia oraz podajnik na żetony do Star Wars: Zewnętrzne Rubieże. Zacznijmy od wieży – ta sprawdza się całkiem nieźle, żetony do niej wchodzą dobrze i nie ma problemu z wyciąganiem. Nie potrzeba już wieczka czy miejsca na stole, by trzymać kafelki, a do tego wygląda gadżeciarsko. Tutaj jedynie wydruk był ciutek za cienki, przez co powstało drobne pęknięcie, które na szczęście udało się spokojnie skleić kropelką i wieża dalej spełnia swoje zadanie.
Jeżeli chodzi o oba podajniki do gier Star Wars, to są to dla nas bardzo ważne elementy. Tutaj lepiej sprawdza się ten do Rebelii, gdyż ma on pokrywkę, która zapobiega wysypywaniu się żetonów. Ale nie ma tego złego – podajnik do Zewnętrznych Rubieży wpasował się bardzo dobrze do otrzymanego insertu od Qualigeeks, więc tutaj również nic się nie wysypuje. Podajnik do Rebelii mieści w sobie żetony obrażeń, sabotażu, żetony poparcia (zarówno Imperium, jak i Rebelii) – czyli to, co dociągamy i odrzucamy w trakcie rozgrywki, więc dzięki wyznaczonym miejscom, panuje większy porządek na stole.
Podajnik do Zewnętrznych Rubieży jest większy i mieści praktycznie wszystkie żetony, kości, postaci, pieniądze. Jest dobrze wyważony, dzieli się na dwie części, przez co łatwiej sobie zorganizować stół do rozgrywki. Podajniki do obu gier są „grube”, przez co nie mamy strachu że się im cokolwiek stanie w pudełku podczas transportu.
Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Drukarzowi za otrzymane wydruki. A Wam drodzy gracze chcielibyśmy bardzo polecić tę firmę, gdyż wydruki są wysokiej jakości, w wybranych przez Was kolorach, kontakt jest bardzo dobry, przesyłka dobrze zabezpieczona i ogólnie wystawiamy im mocne 5/5. Polecamy!


Serdecznie dziękujemy Panu Drukarzowi za wysłane wydruki!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive