24 mar 2020

Qualigeeks - usprawnienia do gier planszowych - opinia

Gadżety. Coś, co wielu z nas uwielbia. Jest też sporo gadżetów, których możemy używać w naszym hobby. Opisywaliśmy już Wam maty do gier od playmaty, materiały na zamówienie od MB Print czy towary firmy WarBox. Teraz w nasze ręce trafiły rzeczy od śląskiego wytwórcy – QualiGeeks. Czy warto się nim zainteresować?

QualiGeeks to firma zajmująca się produkcją różnych elementów do gier planszowych i bitewnych z akrylu i płyty HDF. Ich produkty wykonane są z grubych płyt. przez co są wytrzymałe, a nadruki wyglądają całkiem nieźle. W nasze ręce trafiło kilka produktów: insert do gry Star Wars: Zewnętrzne Rubieże, tablica do wyzwania 10x10 Board Game Challenge oraz akrylowe żetony, które idealnie sprawdzą się do gier z serii Osadnicy: Narodziny Imperium czy Osadnicy: Wykreślane Imperium.

Zacznijmy po kolei, czyli od najmniejszych elementów. Akrylowe żetony wyglądają całkiem ciekawie. Są one zdecydowanie inne niż te, które spotykamy na co dzień w grach planszowych. Gdyby nie to, że w podstawowych Osadnikach mamy ładne drewno, to bez wahania wymieniłbym tekturowe elementy na akrylowe odpowiedniki. Świetnie za to sprawdzą się do grania w gry pokroju Wykreślanego Imperium, gdzie zwyczajnie trzeba pamiętać, co się ma, a przecież o wiele łatwiej zaznaczać to właśnie takimi żetonami. Akryl jest gruby, ich nadruk jest dobrze widoczny i póki co nie stwierdziliśmy wad tego produktu. Żetony możecie pooglądać i zamówić tutaj: https://qualigeeks.eu/zetony/2

Kolejnym otrzymanym produktem jest tablica 10x10 Board Game Challenge, czyli coś, co świetnie sprawdzi się do „zapisywania” rozgrywek w popularnym wyzwaniu wśród graczy. Samo wyzwanie, dla tych, którzy o nim nie słyszeli, to zagranie 10 razy w 10 różnych gier planszowych. Tablica składa się z dwóch części, podkładki i wycinanej płyty. Ładnie wyrzeźbione miejsce na meeple dodaje jej uroku i klasy. Dodatkowo są specjalne miejsca na płytki lakierowane, na których wpisujemy nazwy gier. Nazwy na płytkach można potem zmazać i wpisać nowe, co oznacza że tablica starczy nam na więcej lat. Wykonanie? Naszym zdaniem świetne – tablica już stoi u nas kilka tygodni i ani meeple nie wypadają, ani sama tablica się nie przewraca. Polecamy!

Ostatnim i największym produktem, jaki otrzymaliśmy, był insert do samodzielnego złożenia. Nam trafił się taki do gry Star Wars: Zewnętrzne Rubieże, czyli gry, która bardzo przypadła nam do gustu. Insert był do samodzielnego sklejenia (wystarczy do tego minimum umiejętności manualnych, klej typu wikol, gazeta i wykałaczka). Nam zajęło to około 2-2,5 godziny, ale nie spieszyliśmy się specjalnie, jednocześnie tocząc przy tym rozmowy. Bazowaliśmy na otrzymanej instrukcji, która pokazywała, co i jak powinno być sklejone. Dodatkowo otrzymaliśmy zdjęcia, na których pokazane zostało jakie elementy gdzie trzymać. I tutaj duży plus dla twórców – karty i żetony układa się we wkładkach, które są jedna na drugiej, a dodatkowo na górze z reguły jest zabezpieczenie, dzięki któremu nic nie wypada. A jest to bardzo ważne przy tego typu wypraskach! Wszystko idealnie mieści się w pudełku, nic nie wystaje, nic nie lata – po prostu extra! Inserty do gier znajdziecie tutaj: https://qualigeeks.eu/gryplanszowe/inserty

Na stronie Qualigeeks znajdziecie również wiele innych rzeczy, w tym bardzo dużo przeróżnych miarek i znaczników do bitewniaków. Do tego znajdziecie też różne organizery (np. do Terraformacji Marsa, Dice traye czy planszetkę do podróży przez Śródziemie). Jeżeli nie znajdziecie tego, czego szukacie, to możecie zamówić produkty wedle własnego projektu! Czas produkcji i wysyłki, w zależności od produktu to około 1-5 dni.

Chcielibyśmy tutaj bardzo pochwalić firmę Qualigeeks. Rozpoczynając od przejrzystej strony, która nadal jest rozbudowywana, po super kontakt, a na świetnych produktach kończąc. Nie możemy o tej firmie powiedzieć złego słowa. Materiały, z których wykonują oni produkty, są wysokiej jakości, więc wszystko, co u nich zamówicie, zdecydowanie będzie spełniać wasze oczekiwania!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive