22 mar 2022

Czy są tu śledczy wśród najmłodszych? - recenzja gry Detektyw Bombel


Choć od kilku lat mamy boom na gry detektywistyczne, to zdecydowana większość z nich kierowana jest do starszych graczy, co najmniej od 16 roku życia. Rebel postanowił wydać grę Detektyw Bombel, skierowaną do zdecydowanie młodszych graczy. Czy warto po nią sięgać?

Detektyw Bombel, to gra dla dzieci od 4 roku życia, w której rozwiązujemy jedną z 3 spraw przeznaczonych dla najmłodszych graczy. W małym magnetycznym pudełku znajdziemy 72 karty, dające 4 przygody (prolog + 3 sprawy). W grze będziemy szukać zabawek, dzieci i pirackich skarbów.

Zasady gry są banalnie proste, jak na grę dla dzieci przystało. Rozkładamy na stole wszystkie karty z danej talii. Jedna karta jest startowa (z szachownicą), a inna pokazuje nam cele, które będziemy musieli odnaleźć w trakcie danej przygody. Gracze decydują się do których baniek będą chodzić. Gdy wybiorą dane miejsce, odwracają i sprawdzają kartę. Jeżeli to odnaleziony przedmiot, to odkładają go na bok, podobnie jeśli to ślepa uliczka. Na kartach mogą się znajdować kolejne miejsca czy postaci, do których możemy pójść. Gra toczy się do momentu odnalezienia wszystkich osób/przedmiotów, które pokazuje nam karta na początku. Na koniec przygody gracze sprawdzają, ile kart ślepych uliczek (oby jak najmniej) posiadają.

Detektyw Bombel był przez nas rozpatrywany jako gra jednorazowa, bo jak już rozwiążemy zagadkę, to kolejnym razem wiemy którędy podążać by wygrać. Jednak fenomenalne jest to, że dzieci wcale tak nie uważają i lubią do tego tytułu wracać, chcąc dojść do mistrzostwa. I jest to bardzo ciekawe zjawisko, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Tytuł ten ćwiczy spostrzegawczość i intuicję u dzieci. Dodatkowo, dzięki kolejnym partiom w tę samą przygodę, ćwiczy pamięć u dzieci, które starają się zakończyć zabawę bez kart ślepych uliczek. Poza samą grywalnością, gra urzekła nas swoimi ilustracjami. Karty są bardzo kolorowe, przyjazne dla dzieci, przykuwają wzrok i zachęcają do rozłożenia gry na stole.

Czy polecamy grę Detektyw Bombel? Dla wszystkich, którzy poszukują gry detektywistycznej do zagrania z dzieciakami – jak najbardziej tak. Naszym zdaniem ani rodzicie, ani dzieci nie będą zawiedzeni, a z czasem rodziców wręcz nie będzie musiało być przy samych rozgrywkach. Polecamy Wam sprawdzić ten tytuł!


 Nazwa: Detektyw Bombel
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive