18 lis 2023

Przygotuj się na święta z Harrym! - recenzja LEGO Kalendarz Adwentowy Harry Potter 76404

No to przyszła pora na drugi Kalendarz Adwentowy, który dostaliśmy w ramach współpracy z księgarnia TaniaKsiazka.pl. Tym razem to zestaw o numerze 76404 – Lego Harry Potter Kalendarz Adwentowy. Czy jest on warty uwagi? Sprawdźmy!

Lego Harry Potter Kalendarz Adwentowy to propozycja na mniej słodkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zestaw zawiera standardowo 24 okienka, które będziemy otwierać od 1 do 24 grudnia (przynajmniej teoretycznie :)). W środku zaś znajdziemy różne postacie i miejsca związane z uniwersum Harrego Pottera.

W porównaniu do kalendarza z Gwiezdnych Wojen jest tutaj pewna znacząca zmiana. Otóż 24 okienka zostały podzielone na 8 części, tak jak seria filmowa, a z każdej części otrzymamy 3 elementy z danego filmu. Jest to bardzo ciekawa opcja i z pewności dodaje smaczku temu zestawowi.

Jeśli chodzi o same zestawy to spotkamy tutaj Harrego czy Jęcząca Martę jak i głównego „złola” czyli Voldemorta – notabene ciekawe czy Lego kiedyś wymyśli sposób dla łysych postaci, aby pozbyć się dynksa z ich czubka. Jest też kilka innych postaci, natomiast jeżeli chodzi o modele to znajdziemy na przykład bramki do Quidditcha, Wierzbę Bijącą czy Myślodsiewnię. Wszystkie postacie jak i miejsca zostały odwzorowane bardzo dobrze.

Zestaw zawiera też kilka niespodzianek, których się nie spodziewaliśmy. Po pierwsze smok na banku Gringotta wygląda naprawdę dobrze jak na to z ilu elementów się składa. Po drugie uśmiech na naszej twarzy wywołał Horacy Slughorn w formie kanapy. Nad jednym elementem się musieliśmy trochę zastanowić, ale potem dotarło do nas, że to motor Hagrida lecący nad wodą, co zostało super pokazane.

Ogólnie cały Kalendarz Adwentowy Harry Potter 76404 to zestaw, który jest warty uwagi nie tylko dla fanów Harrego Pottera. Choć Ci będą najbardziej za niego zadowoleni i dostrzegą wiele smaczków, to naszym zdaniem jest to fajny zestaw do codziennej zabawy. Dodatkowo wraz z kalendarzem dostajemy grę (kostka jest elementem z okienka, reszta dzieje się na opakowaniu pudełka), co jest dodatkowym plusem. Polecamy!Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive