13 lis 2023

Święta czas start! - recenzja kalendarza adwentowego LEGO Star Wars

Nadszedł czas świąt i wszędzie możemy spotkać świąteczne ozdoby, choinki i muzykę. W nasze ręce trafiły dwa kalendarze adwentowe z LEGO, a dziś prezentujemy jeden z nich, czyli Kalendarz Adwentowy Star Wars. A wszystko dzięki księgarnia TaniaKsiazka.pl. Zapraszamy!

LEGO Kalendarz Adwentowy Star Wars to odmiana tradycyjnego kalendarza adwentowego, tylko że wypełniony jest klockami LEGO z tegoż uniwersum. Idea takiego kalendarza zakłada, że w dniach od 01.12 do 24.12 otwiera się jedno okienko i układa to co znaleźliśmy w środku. My na potrzeby recenzji musieliśmy otworzyć wszystkie okienka (o, nie, cóż za strata ;) ), więc uważajcie bo poniżej spoilery!

Jak łatwo się domyśleć, znajdziemy 24 zestawy, wśród nich znajdziemy postaci, akcesoria, mini-wersje czołgów czy samolotów, czy też uzupełnienia poprzednich okienek. Nie będziemy Wam zdradzać wszystkiego, ale z najciekawszych rzeczy, które nas osobiście urzekły, to: Omega, czyli rzadko spotykana postać, w zestawie z sankami, Imperator w świątecznym sweterku, świąteczny Ewok czy miniaturowa wersja AT-ST. Samo otwieranie okienek, choć nie po jednym dziennie, było fajną zabawą, acz efekt był różny. Część okienek była super, a część po prostu OK. Niektóre poskładane zestawy sprawiały że chcieliśmy się im przyglądać i oceniać, a inne po prostu lądowały na półce wśród innych.

Zarzucić możemy jedynie, że nie wszystko jest świąteczne, co troszkę boli. Dostajemy super Imperatora w świątecznym sweterku z Gwiazdą Śmierci, a z drugiej strony dostajemy standardowego klona z 212. batalionu. Mamy super Omegę czy Ewoka, który dostaje swoją lotnie, a z drugiej strony dostajemy po prostu Droida…

Czy byłbym szczęśliwy gdybym otwierał ten Kalendarz Adwentowy zgodnie z założeniem? Tak. To nadal Gwiezdne Wojny, unikatowe figurki, LEGO czyli coś co większości sprawi radość. Jest to gratka zarówno dla fanów Gwiezdnych Wojen jak i dla fanów układania. Zdecydowanie polecamy tę formę Kalnedarza Adwentowego!


Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive