30 lis 2023

Opowiedz historię dzielnych psiaków! - recenzja gry Story Cubes: Psi Patrol

Serię Story Cubes odkryliśmy już wiele lat temu i od początku nas zachwycała.  Nigdy nie traktowaliśmy jej jako gry, zawsze jako "narzędzie" do zabawy z dziećmi czy do zabaw w większej grupie. Tym razem dostaliśmy nowe kostki z motywem przewodnim Psi Patrol, czy warto w nie zainwestować, nawet jeśli nasze dziecko nie jest fanem tego serialu?
 
Gra Story Cubes Psi Patrol to kreatywna i edukacyjna zabawa, dedykowana najmłodszym fanom popularnej kreskówki Psi Patrol. Opierając się na prostych zasadach, ta gra stworzona przez markę Rory's Story Cubes, a w Polsce wydana przez Rebel zachęca dzieci do rozwijania wyobraźni i tworzenia własnych opowieści z ulubionymi postaciami.

Kostki do opowiadania z Psi Patrol to wiernie odwzorowane postaci z serii animowanej. Zestaw jest kolorowy, atrakcyjny wzrokowo i wykonany z solidnych materiałów, co sprawia, że jest idealny dla młodszych dzieci. Proste rysunki na kostkach są łatwe do rozpoznania, co pomaga w budowaniu narracji.

Zasady gry są bardzo łatwe do zrozumienia, co czyni ją dostępną nawet dla najmłodszych graczy. Gracze rzucają kostkami i następnie używają obrazków na kostkach do stworzenia krótkiej opowieści. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności narracyjnych, kreatywności i logicznego myślenia u dzieci. Można tworzyć odrębne historie, ale można też rzucać i każdego dziecko dopowiada dalszą część do poprzedniej historii.

Gra Story Cubes Psi Patrol nie tylko dostarcza rozrywki, ale także wspiera rozwój umiejętności językowych i spostrzegawczości. Dzieci uczą się tworzyć spójne historie, używając obrazków jako inspiracji. To doskonałe narzędzie do wspólnego spędzania czasu z rodzicami czy rodzeństwem, jednocześnie ucząc się poprzez zabawę. Sprawdza się również jako produkt, który można wziąć do większej grupy, my osobiście testowaliśmy ją w przedszkolach jak i domach dziecka i się sprawdzało!

Gra Story Cubes Psi Patrol zachęca do współpracy między graczami, zwłaszcza jeśli decydują się na łączenie swoich opowieści. Jest to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, dzielenie się pomysłami i budowanie wspólnych narracji.

Story Cubes Psi Patrol to świetna propozycja dla młodych graczy i fanów animacji Psi Patrol. Prosta, a jednocześnie skuteczna koncepcja gry pomaga rozwijać kreatywność i umiejętności narracyjne. Kostki z ulubionymi postaciami z kreskówki dodają emocji i atrakcyjności dla najmłodszych, sprawiając, że ta gra stanowi doskonałe narzędzie do nauki i zabawy jednocześnie. Kostki są również na tyle uniwersalne, że można je połączyć z innymi z serii Story Cubes by jeszcze bardziej rozbudować zabawę! Polecamy!

Nazwa: Story Cubes: Psi Patrol
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiegoShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive