25 lis 2023

Tak każe obyczaj! - recenzja gry Dobble Star Wars Mandalorian

Często w grach planszowych widujemy sytuacje, gdzie do znanej gry dodawany jest znany temat. Pomijając Monopoly, to chyba drugą taką serią jest Dobble. W nasze ręce trafiło Dobble Mandalorian, czy jest ono tylko dla fanów serialu?

Dobble Star Wars Mandalorian to gra dla 2-8 osób, wieku powyżej 6 lat, na około 10 minut. Wizualnie prezentuje się doskonale. Karty są pełne detali, a ilustracje nawiązują do postaci i motywów znanych z popularnego serialu The Mandalorian. Kolorystyka i jakość wykonania są na wysokim poziomie, co przekłada się na satysfakcję z samego patrzenia na karty.<
Główna mechanika gry opiera się na szybkim odnajdywaniu wspólnego symbolu między dwiema kartami. Każda karta ma dokładnie jeden identyczny symbol z każdą inną kartą w talii, co sprawia, że rozgrywka jest dynamiczna i wymaga błyskawicznych reakcji. To świetna gra dla graczy w różnym wieku, dostarczająca zarówno frajdy, jak i wyzwań.

Dobble Mandalorian doskonale oddaje atmosferę i charakterystyczny klimat świata Gwiezdnych Wojen. Fanom The Mandalorian z pewnością spodoba się możliwość spotkania swoich ulubionych postaci i symboli z tego serialu podczas rozgrywki. Tematyka wprowadza dodatkowy element emocji dla graczy, zwłaszcza tych, którzy są fanami uniwersum Star Wars.

Gra rozwija spostrzegawczość, koncentrację i zdolności skojarzeniowe. Ponieważ szybkość reakcji jest kluczowa, Dobble Mandalorian może być świetnym narzędziem do doskonalenia tych umiejętności u graczy w każdym wieku, a to wszystko przy dobrej zabawie.

Dobble Star Wars Mandalorian to udana karcianka, która nie tylko przyciąga swoją tematyką, ale także dostarcza dynamiczną i emocjonującą rozrywkę. Gra idealnie wpisuje się w konwencję popularnego serialu, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę dla fanów Gwiezdnych Wojen. Jeśli szukasz gry, która połączy świetną zabawę z elementami kultowej sagi, Dobble Mandalorian jest trafionym wyborem.

Nazwa: Dobble Star Wars Mandalorian
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive