26 mar 2024

LEGO 41757 Ogród Botaniczny - recenzja

Zestaw Lego został mi dostarczony przez sklep Rozetka.pl w ramach współpracy reklamowej, sklep nie miał wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji. 
 
 


Gdy rozpoczynaliśmy wraz z pociechą przygodę z Lego Friends, odnosiliśmy wrażenie że zestawy są na ogół proste, a ich głównym celem jest przyciągnąć uwagę mimo różnych niedociągnięć. Takie mieliśmy myślenie, aż do momentu, gdy w nasze ręce nie trafił zestaw LEGO 41757 Ogród Botaniczny.

LEGO 41757 Ogród Botaniczny to zestaw z serii LEGO Friends przeznaczony dla osób od 12 roku życia. W dużym pudełku znajdziemy 1072 elementy, z których ułożymy tytułowy ogród Botaniczny. Ale nie jest to nazwa rzucona na wiatr – w środku stworzymy wiele odwzorowań prawdziwych roślin i akcesoriów ogrodniczych, a wszystko utrzymane w formie przystępnej dla zwiedzających (znajdziemy na przykład tabliczki informacyjne przy roślinach).

Zestaw ten zaskoczył nas od samego początku. W środku siedem woreczków, jedna duża instrukcja i mały arkusz z naklejkami. W zestawie znajdziemy 3 figurki, wykonane klimatycznie i nie na jedno kopyto. Już od momentu składania pierwszego woreczka, widzieliśmy że z zestawu wyjdzie coś świetnego. Na pierwszy rzut idzie bowiem przygotowanie stawu z przezroczystych klocków, pod którymi umieszcza się ryby, a na którym umieszcza się kaczki i lilie wodne – robi to naprawdę niezłe wrażenie.

Potem jest tylko lepiej, gdyż dobudowujemy cały ogród, ściany, kopułę, ale co najważniejsze – kolejne rośliny. A te trzeba przyznać, że zostały przygotowane w świetny sposób, z dobrze znanych klocków, bowiem do ułożenia fikuśnych roślin użyjemy irokezów, saksofonów, naramienników i innych dobrze znanych elementów.

Sam zestaw jest naprawdę dobrze wykonany. Poczynając od elewacji budynku przechodząc przez piękną ławeczkę z wężowym wykończeniem i latającymi pod kopułą motylami, kończąc na wspaniałych roślinach i elementach samego ogrodu, po prostu zestaw, który spodoba się każdemu. Samo układanie wymaga trochę cierpliwości, gdyż małych elementów jest stosunkowo dużo, ale doświadczonym układaczom nie sprawi większego problemu. 


Gdy w nasze ręce trafił zestaw LEGO 41757 Ogród Botaniczny, to mieliśmy mieszane uczucia. Na obrazku wyglądało dobrze, ale potrzebowaliśmy się przekonać na żywo, że tak właśnie jest. I na szczęście się udało, gdyż z czystym sumieniem ten zestaw możemy polecić każdemu kto lubi serię Friends, ale również tym, którzy po prostu lubią budować niesamowite rzeczy!
 
 
Nazwa: LEGO Friends 41757 Ogród Botaniczny
Zestaw kupisz TUTAJ
Dziękujemy sklepowi Rozetka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
 
 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive