13 mar 2024

LEGO 76412 Harry Potter Flaga Hufflepuffu - recenzja

To już trzecia flaga z klocków LEGO, która zagościła w naszym domu dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl. Czy będzie ona świetnym uzupełnieniem poprzedniczek czy może zaniży poziom? Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to jest to najprzyjemniejsza kolorystycznie z flag, z której aż bije ciepło. Czy jednak warto ją mieć w kolekcji?

Lego76412 Flaga Hufflepuffu to nasza 3 z 4 flag z serii Harry Potter (o poprzednich możecie poczytać TUTAJ). Składa się z 313 elementów jak zwykle bardzo dobrej jakości. Dominują kolory ciepłe, głównie pomarańcz, tak zresztą też jest kojarzony Hufflepuff, a całość prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka.

Składanie poszło całkiem sprawnie, instrukcja jak zwykle jasna i klarowna. W zestawie otrzymujemy 3 fgurki – Cedric’a Diggory, Susan Bones i Hannah Abbot. Cały zestaw jest utrzymany w temacie roślinnym, dostajemy akcesoria i dodatki jak nożyczki, dynie, konewkę i tym podobne. Same postacie są przyjemne i wpasowują się w kolorowy klimat flagi.

Dla nas dużym zaskoczeniem (choć przy pierwszym zestawie to była bardziej nadzieja) jest fakt, że wreszcie wykorzystanie ścianki 3D jest pełne, to znaczy nie zasłaniamy jej najciekawszych elementów klockami, co niestety miało miejsce przy Gryfindorze i Slytherinie. Tutaj zarówno kominek jak i wszelkie ruszające się elementy (Niuchacz szperający za monetami, ciesząca się z pucharu Helga Hufflepuff, wyskakująca mandragora) są widoczne w każdym momencie.

Dla nas jest to najlepsza z tych 3 flag z serii LEGO Harry Potter. Jest ona najprzyjemniejsza i najspokojniejsza, najbardziej kolorowa i najlepiej prezentująca się na półce. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej kolekcji, ale radzimy też każdemu fanowi nabycie wszystkich czterech flag!

 

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 

 


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive