23 mar 2024

LEGO Friends Pizzeria w Heartlake 41705 - recenzja

Ponownie, dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl, zapraszamy wszystkich czytelników do Heartlake City, tym razem odwiedzimy Olivię w jej pizzeri. Przybędzie do niej Ethan na swojej deskorolce. Czy zestaw 41705 Pizzeria w Heartlake warty jest uwagi Waszej i Waszych pociech? Sprawdzamy!

LEGO Friends 41705 Pizzeria w Heartlake to zestaw dla dzieci od 5 roku życia (psst. Nasza niespełna 4 letnia pociecha też sobie poradziła) wydany w 2022 roku. W środku znajdziemy dwa woreczki z klockami (łącznie 144 elementy) oraz dwie instrukcje. Klocki są solidne, łatwe do złożenia i trwałe, co gwarantuje długotrwałą zabawę bez obaw o uszkodzenia, wkońcu to LEGO.

Finalnie złożymy pizzerię, która składa się z 3 elementów: stolika z krzesłami, budynku z kasą i okienkiem w którym można składać zamówienia, oraz z pieca. Wszystko razem pięknie współgra, zarówno kolorystycznie jak i dopasowaniem. Przy stoliku mamy miejsce na dwie figurki, więc spokojnie Ethan może zaprosić kogoś do wspólnego posiłku. Do pieca otrzymaliśmy długą łopatę do wkładania pizzy, którą potem możemy albo podać na miejscu albo w pudełku na wynos.

Samo składanie idzie sprawnie, nie ma zbyt wiele trudnych elementów, więc zdecydowanie to zestaw dla młodszych pociech. Kolejną zaletą tego zestawu są postacie z serii LEGO Friends. Dzięki nim dzieci mogą wcielić się w różnorodne role i tworzyć różnorodne historie. Postacie te są kolorowe, szczegółowe i pełne charakteru, co dodaje im uroku i zachęca do kreatywnej zabawy. Nam najbardziej spodobała się czapka kucharska Olivii, spod której wystają włosy i która jest lekko przekrzywiona. Wygląda super. Ale Ethan też nie odstaje, gdyż na deskorolce nosi kask (bezpieczeństwo przede wszystkim!), ale jak zejdzie to można mu owy kask wymienić na włosy, co sprawia, że postać może być bezproblemowo łączona z innymi zestawami.

Jeszcze słówko o samym Lego. Dzięki składaniu klocków dzieci mają okazję rozwijać swoje umiejętności manualne, logiczne myślenie oraz zdolności problemowe podczas składania poszczególnych elementów. Dodatkowo, zestaw ten może być świetnym narzędziem do budowania relacji, gdyż zabawa w grupie lub składanie z rodzicami sprzyja współpracy i budowaniu więzi.

Podsumowując, zestaw LEGO Friends 41705 to doskonała propozycja dla dzieci, które lubią kreatywną zabawę i rozwijanie swojej wyobraźni. Dzięki spójnym elementom, możliwości budowania i kreowania własnych opowieści, oraz wysokiej jakości wykonania, ten zestaw zapewni godziny fascynującej zabawy oraz inspirującej rozrywki.Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive