17 mar 2024

Lego Technic 42137 Formula E Porsche 99X Electric — recenzja

Zestaw Lego został mi dostarczony przez sklep Rozetka.pl w ramach współpracy reklamowej, sklep nie miał wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Kto z nas nie marzy o wypasionej furze? Ze skórzanymi fotelami, z bogatym wyposażeniem i takim, które przyspiesza w 5 sekund do „setki” przy małym zużyciu paliwa? Z taką mocą silnika warto również pomyśleć o karierze rajdowca. Jeśli nie jesteście zdecydowani, zachęcamy do zabawy zestawem Lego Technic Formula E Porsche 99X Electric !

Zestaw Lego Technic Formula E Porsche 99X Electric jest oznaczony numerem 42137. W pudełku znajdziecie 422 elementów, bez żadnych figurek. W zestawie znajdziecie wysokiej jakości klocki LEGO Technic, zestaw naklejek oraz instrukcję w formie książkowej. Warto dodać, że na końcu instrukcji znajdują się zdjęcia prawdziwego Porsche, na którym był wzorowany ten zestaw. W instrukcji jest również informacja jak pobrać i zainstalować aplikację LEGO Technic AR, dzięki której najmłodsi będą w stanie poczuć się jak na torze wyścigowym dzięki rozszerzonej rzeczywistości.


Naszym zdaniem zestaw 42137 Formuła E Porsche 99X Electric jest dobrą pozycją, dla osób zaawansowanych, jak i dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z klockami LEGO Technic. Recenzowany model Porsche to wyjątkowo prosta konstrukcja (ale solidna!). Długie autko jest napędzane dwoma silnikami typu pull-back, opływowy kształt sprawia, że pojazd świetnie prezentuje się na półce, jak i na podłodze podczas zabawy! Wymiarowo model Porsche jest całkiem pokaźny, bo ma ok. 6 cm wysokości, 31 cm długości i 12 cm szerokości.


Samo składanie modelu Porsche nie zajęło nam wiele czasu, jednak było ono satysfakcjonujące dzięki czytelnej instrukcji, która prowadzi przez proces składania. Bardzo nam się podobało, że w każdym kroku jest wyraźnie opisane, jakie elementy musimy przygotować, by móc owy krok skończyć. Zestawy Lego Technic słyną z zastosowania trochę bardziej skomplikowanych mechanizmów. Także i w tym zestawie zostało to zaimplementowane, co finalnie sprawia, że dzieci mają większą frajdę już podczas samej budowy. A takie wyzwania z różnym stopniem zaawansowania składania zestawu to nauka poprzez zabawę!


Podsumowując – Lego Technic Formula E Porsche 99X Electric, to bardzo dobry zestaw dla małych automaniaków, jak i dla dzieciaków lubiących się bawić autkami. Zestaw jest solidnie wykonany i składa się go szybko. Świetnie się też prezentuje, bo swój realistyczny wygląd zawdzięcza temu, że ten model Porsche do zbudowania to realistyczna replika prawdziwego samochodu wyścigowego Porsche Formuły E. Ma nawet loga sponsorów w formie naklejek! Będzie świetnym pomysłem na prezent, nawet takim bez okazji!

Nazwa: Lego Technic 42137 Formula E Porsche 99X Electric
Zestaw kupisz TUTAJ
Dziękujemy sklepowi Rozetka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
 
 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive