25 cze 2016

Stwórz swój Torcik - recenzja gry Torcik

Każdy z nas lubi zjeść coś dobrego, a jeszcze lepiej jak sami to sobie przyrządzimy. Najważniejsze, aby cieszyć zarówno oko jak i kubki smakowe. Najlepszego do tego, naszym zdaniem, są torty i inne torciki. I tak o to przechodzimy do gry wydawnictwa G3 – Torcik, który z pieczeniem ma nie wiele wspólnego, ale za to nasze odczucia wzrokowe będą bardzo zadowolone.

Torcik to gra dla dzieci, w której przyjdzie nam zbierać karty, by móc wypiec torcik. Ostatni z graczy, który się zorientuje co się dzieje, zostanie naznaczony, znaczy przyozdobiony czerwonymi gwiazdkami! Tak, tak! Fajna gra dla dzieciaków, sprawiająca wiele radości.

W małym, kolorowym pudełku znajdziemy 30 kart, płytkę z tortem oraz pisak – stempel. Zarówno karty jak i żeton wykonane są bardzo kolorowo, solidnie i nie strach dać je dzieciom. Stempel również jest bardzo trwały, nie wysycha tak szybko, a dodatkowo jest łatwo zmywalny.

Zasady gry? Banalnie proste! Każdy z graczy ma pięć kart na ręce. W tym samym czasie, gracze będą przekazywać sobie jedną kartę z ręki. Gdy któremuś z graczy uda się ułożyć pięć kart w tym samym kolorze to uderza w płytkę z torcikiem. Ostatni, który to zrobił zostaje ostemplowany (raz!) przez zwycięzcę rundy i rozdajemy karty od nowa. Gra kończy się, gdy któryś z graczy otrzyma piątą pieczątkę, a wygrywa gracz mający ich najmniej.

Szybka, fajna gra dla dzieci. Takimi słowami określiłbym Torcik. Nie posiada on jakiejś nowej mechaniki, nie wprowadza niczego z efektem „wow”, a mimo to sprawia dużą radość dzieciakom, daje pewien zakres wyboru i ćwiczy refleks. A stempel? Fajna alternatywa żetonów punktacji, które mogły tu spokojnie zastąpić pieczątki.

Jest to gra zdecydowanie dla dzieci. Wydawca oznaczył, że gra jest od piątego roku życia i jak najbardziej się z tym zgadzamy. Przy pierwszych partiach z pociechami będziemy im podpowiadać, ale potem już spokojnie poradzą sobie same.

Czy gra ma jakieś wady? Nie wiemy czy będzie to dobra gra na dłużej. Jedna sprawa to stempel – choć trwały to kiedyś się skończy. Inna sprawa, że gra jest niewymagająca, więc może szybko nudzić dzieciaki, które będą szukały czegoś dłuższego. Oczywiście mówię tutaj o tych, które już zaczęły swą przygodę z planszą. Jako gra, która ma zachęcić dzieciaki do rozrywki przy stole to Torcik jest jak najbardziej grą bardzo dobrą.


Super wykonanie, kolorowe karty i trwałość to zdecydowanie plusy tego tytułu. Prosta mechanika, która nie zniechęci dzieciaków również działa pozytywnie na Torcik. Polecamy tę grę rodzicom, którzy szukają ciekawego tytułu, który zachęci dzieciaki do poszukiwania kreatywnych zajęć i gier, bo Torcik jak najbardziej do takowych należy.


Nazwa: Torcik

Wydawca: G3 

Wydanie: pierwsze

Rok: 2016

Sugerowana cena: 35 zł 
Za dostarczenie gry dziękuję wydawnictwu G3.
www.g3poland.com
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive