8 sty 2018

Ile imion znasz? - recenzja gry Imionki

Często bywa tak, że zapominamy imiona swoich znajomych. Wręcz możemy powiedzieć o pewnej pustce w głowie, przez co nie możemy za nic sobie ich przypomnieć. Z pomocą wtedy mogą nam przyjść… gry planszowe! A konkretnie gra wydawnictwa Granna o tytule Imionki.

Imionki to prosta i szybka gra rodzinna, przeznaczona głównie dla dzieci od 5 roku życia, która ma pomagać nam w zapamiętywaniu. W pudełku z grą znajdziemy 55 kart z ilustracjami tytułowych Imionków, które pozapominały swoje imiona! Dodatkowo w środku kolorowego pudełka znajdziemy dobrze napisaną instrukcję. 

Zasady gry przyswaja się w chwilę. Na początku tasujemy wszystkie karty i układamy je zakryte na środku stołu. Następnie gracz z najdłuższym imieniem odkrywa pierwszą kartę i nadaje imię odkrytej postaci. Tutaj liczy się Wasza kreatywność i skojarzenia.Dobrze by było, gdybyście dali takie imię, które sami dobrze zapamiętacie. Następnie kolejni gracze odkrywają karty. Jeśli dany Imionek pojawi się kolejny raz (ma już nadane imię), to zadaniem graczy jest wypowiedzenie jego imienia. Ten, kto zrobi to jako pierwszy (i zrobi to poprawnie), zdobywa odkrytą kartę i wszystkie odkryte karty pod nią. I tak gramy aż do końca talii. Trwa to około 10 minut i często bywa zabawnie! Wygrywa gracz z największą liczbą zdobytych kart.

Sami widzicie, że Imionki to bardzo prosta gra. Zdecydowanie jest ona przeznaczona dla dzieciaków, a dorośli mogą być jedynie dla nich towarzystwem. Nie jest to co prawda regułą, bo często dorośli mają słabszą pamięć, ale mimo wszystko lepiej się bawią przy niej dzieci. Gra skaluje się dobrze w każdym wariancie osobowym, choć przy większej ilości graczy wzrasta też rywalizacja (co różnie skutkuje u dzieci).

Każda partia w Imionki jest inna. Nie polecamy jednak grania jednej partii po drugiej, bo zdecydowanie będą Wam się mieszać imiona, no chyba, że wolicie grać na wyższym poziomie. Czy gra się Wam (lub Waszym dzieciom) spodoba? Uważamy, że tak, szczególnie tym młodszym. Gra rozwija nie tylko pamięć, ale również abstrakcyjne myślenie. Musicie nam uwierzyć, że dzieci mają bardzo bujną wyobraźnie i często mają skojarzenia, na jakie dorośli nigdy by nie wpadli.

Jeśli szukacie ciekawej gry edukacyjnej dla swoich pociech, to zdecydowanie polecamy Wam sprawdzić Imionki.Szybkie partie powodują, że dzieci się przy grze nie nudzą. Gra jest dobra, pudełko mogłoby być ciut mniejsze, ale to już odczucia spowodowane dużą ilością pudeł w domu. Serdecznie polecamy!

I.
Klimat
4/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
5,5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
4,5/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 4,83

Nazwa: Imionki

Wydawca: Granna

Rok: 2017

Sugerowana cena: 26,95 zł

Za grę dziękujemy wydawnictwu Granna:

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive