6 lip 2019

Zostań pasterzem owiec! – recenzja gry Owce na manowce

Gry karciane to oczko w głowie wydawnictwa Trefl Joker Line. Na swoim koncie mają takie tytuły jak Projekt Miasteczko, Trefle, O Kocie w Kłopocie. Dziś na nasz warsztat trafiła kolejna gra karciana dla dzieci tego wydawnictwa pod tytułem Owce na manowce. Sprawdźcie, jak nam się spodobało wypasanie owiec!

Owce na manowce wydawnictwa Trefl Joker Line to gra karciana dla 2-4 graczy wieku 6+. Jest to sprytna pozycja, w której zbieramy karty z owcami w odpowiednim kolorze, mając do dyspozycji z góry ustaloną liczbę ruchów. Wysyłając swoich psich pomocników, musimy tak przestawić karty owiec, aby przynajmniej trzy z nich ułożyły się w linii prostej.


W małym kompaktowym pudełku znajdziemy 16 Kart Psów (po 4 na gracza), 100 Kart Owiec w pięciu różnych rodzajach oraz instrukcję. Karty są wykonane ze średniej grubości papieru. Wytrzymają sporo rozgrywek, ale trzeb uważać, żeby ich nie pogiąć podczas przesuwania, obracania czy podnoszenia. Kolorowe ilustracje przykują uwagę dzieci — narysowane owieczki aż zachęcają, aby nimi grać!

Rozgrywka jest bardzo prosta i do wytłumaczenia w mig. Najpierw należy przygotować nasze pastwisko na którym wypasają się owce, czyli rozkładamy karty owiec dostępnych w danej rundzie. Co więcej, każdy z graczy otrzymuje zestaw Kart Psów Pasterskich, które będzie zagrywał w celu wykonania ruchu. Do wykonania są 4 takie ruchy z odpowiednią liczbą akcji, gdzie za akcję przyjmujemy przesunięcie Karty Owcy o jedno miejsce. Do dyspozycji odpowiednio mamy 1, 2, 3 i 4 akcje. Przesuwając karty, musimy ułożyć minimum 3 Karty Owiec w jednym rzędzie, aby zapunktować. Im więcej owiec tego samego koloru zgarniemy w jeden rząd, tym więcej punktów zdobędziemy. Gdy wykorzystamy wszystkie Karty Psów, przechodzimy do podliczenia punktów. Wygra gracz z najwyższym wynikiem.


Owce na manowce warto pokazać najmłodszym. Będą musieli trochę pogłówkować, którą Kartę Psa zagrać. Będą się głowić również nad tym, czy obecne karty na polu gry pozwolą zdobyć dużo punktów i jak do tego doprowadzić. A może bardziej się opłaci poczekać i w kolejnej turze zagrać więcej akcji?

Jest to prosta i szybka gra karciana. Bardzo kompaktowa, idealna na podróż lub na piknik. Małe pudełko możemy włożyć do kieszeni plecaka lub nawet zabrać tylko same karty. Jako że nie jest to gra wymagająca, może się nadać jako wstępniak do bardziej zaawansowanych karcianek. Jej głównymi plusami jest to, że zasady tłumaczy się w minutę i podoba się dzieciakom.


Grę Owce na manowce polecamy dzieciom, osobom, które poznają świat gier karcianych i planszowych oraz podróżnikom. Jako że sezon urlopowy się zbliża, to może zachęcimy was, aby tytuł ten wylądował w waszej walizce. Szybkie partyjki umilą wam czas w autobusie czy pociągu. A wybierając się w góry jest to pozycja obowiązkowa. Hej!Nazwa: Owce na manowce
Wydawnictwo: Trefl Joker Line
Rok wydania: 2018
Sugerowana cena: 30zł 
Dziękujemy wydawnictwu Trefl Joker Line za przesłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive