7 cze 2021

Planszówkowe bestsellery sprzedażowe maja 2021 w księgarni Internetowej Gandalf.com.pl


 
 
 
 
 
 Dziś mamy dla Was kolejne zestawienie sprzedażowe sklepu Gandalf.com.pl Z poniższego zestawienia dowiecie się co gracze kupowali najchętniej w tej księgarni. Jakieś zaskoczenia? Nie wiemy czy to efekt zapowiedzi wydania jubileuszowego czy może chęć kupna gry na dzień dziecka, ale to właśnie klasyk jakim jest Carcassonne znalazł się na szczycie. Carcassonne to słynne francuskie miasto. Jego rozległe fortyfikacje wzniesiono jeszcze w starożytności i średniowieczu. Właśnie do jego historii nawiązał autor - Klaus Jürgen-Wrede. W grze planszowej Carcassonne gracze rozwijają tereny wokół miasta. Swoich podwładnych muszę rozmieścić na traktach, polach czy w klasztorach. Osoby, które zrobią to najlepiej, zdobędą punkty niezbędne do zwycięstwa w Carcassonne.

W marcu to właśnie ten tytuł znalazł się na szczycie sprzedaży i jak widać nie ma zamiaru schodził z podium. Kolejny tytuł, który jest klasykiem swojego gatunku, jednocześnie będąc świetną grą dla początkujących. Wersja podstawowa cieszy się dużym uznaniem, ale przypominamy, że do gry jest również wiele dodatków! Wsiąść do Pociągu: Europa zabierze Was w ekscytującą, kolejową podróż pełną przygód po największych europejskich miastach przełomu wieków!

Gry znane, proste i wprowadzające nowych w świat planszówek, to tytuły, które z reguły chętnie się sprzedają. Jeżeli do tego gra jest ciekawa, to sukces praktycznie murowany i tak jest właśnie ze Splendorem! Splendor to niezwykle emocjonująca gra, polegająca na zbieraniu żetonów i kart. Gracze wcielają się role kupców z epoki renesansu, próbujących kupić kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej punktów prestiżu.
Czasem do rozgrywki chcemy zasiąść we dwoje. Choć większość gier sobie z tym radzi i jest od dwóch osób, to ze skalowalnością bywa różnie. Tutaj jednak nie ma tego problemu, gdyż znane 7 Cudów Świata, zostało wydane również w wersji tylko dla dwóch osób. 7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru 7 Cudów Świata, ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej.

Na liście sprzedażowej nie mogło również zabraknąć zwycięzcy najbardziej prestiżowej nagrody w świecie gier planszowych czyli Spiel des Jahres. Na skrzydłach zdobyło tę nagrodę w 2019 roku i jak widać nadal sprzedaje się świetnie! Wspaniale wykonane elementy gry Na Skrzydłach tylko potęgują urok chronionych w czasie rozgrywki ptaków a wielopoziomowa mechanika pełna różnych dróg do zwycięstwa z pewnością zachwyci graczy dla których najważniejsze jest to co dzieje się na planszy.

Tego tytułu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Świetna gra z dość kontrowersyjnymi grafikami (jedni uważają za świetne, inni że psują klimat), która doczekała się wielu dodatków i usprawień, w tym fanowskich. W Terraformacji Marsa gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji i jako jej zarząd będzie kupować i zagrywać karty opisujące różne projekty inwestycyjne. Zazwyczaj projekty będą bezpośrednio lub pośrednio przyczyniać się do procesu terraformacji, mogą też jednak być przedsięwzięciami biznesowymi innego rodzaju.

7. Azul
Kafelkowanie – jedni uwielbiają, inni nienawidzą. Jednak w grze Azul, większość z graczy zalicza się do tej pierwszej grupy. Świetna gra abstrakcyjna, która w swoje kategorii nie ma wielu godnych rywali. W grze Azul gracze będą próbowali odnaleźć się w rolach artystów, układających przepiękne mozaiki z płytek Azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Évorze.

Przyszedł czas na grę imprezową! Dylemat wagonika to imprezowa gra karciana przeznaczona dla osób pełnoletnich. Łączy filozoficzne rozważania z krwawą jatką i zmusza uczestników do podejmowania trudnych moralnie decyzji.

9. Catan
Kolejny klasyk, w który zagrywają się gracze od wielu, wielu lat. Często tytuł ten przewija się jako polecany dla nowych graczy. Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Kamienna Mandala to jedyny tytuł w tym zestawieniu, który jest nowością. Polski autor Filip Głowacz, postanowił stworzyć abstrakcyjną grę w pięknym wykonaniu i jak widać jego starania nie poszły na marne, skoro gra pojawiła się w bestsellerach! Kamienna Mandala ,to gra logiczna Filipa Głowacza ,w której układacie kolorowe kamienie, aby wspólnie z innymi graczami stworzyć wspaniałe dzieło sztuki. Choć jest wielu twórców walczących o miano najlepszego to jednak , zwycięzca może być tylko jeden.


Te oraz wiele więcej innych gier możecie znaleźć w Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl !
Zapraszamy!Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive