24 cze 2021

Bierz przyjaciół i się ucz! - recenzja gry Moja Pierwsza Gra: Przyjaciele

Z serii Pierwsza Gra od wydawnictwa Egmont recenzowaliśmy już Zwierzątka oraz Mniam!, a teraz przyszła kolej na trzecią część, czyli Przyjaciele. Czy gra ta warta jest uwagi rodziców małych pociech? Sprawdźmy!

Przyjaciele to gra z serii Moja pierwsza gra, przeznaczona dla 2 do 4 osób od drugiego roku życia. Jedna partia to około 10-15 minut. W kartonowym pudełku znajdziemy: 27 żetonów (9 gatunków zwierząt w 3 kolorach), kostkę oraz instrukcję. Samo wykonanie jest bardzo podobne jak w pozostałych grach z tej serii.

W grze występują dwa warianty – podstawowy i zaawansowany. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla młodszych graczy. W tym wariancie układa się żetony dookoła, blisko siebie i rzuca się kostką – strzałka na niej wskazuje, który żeton dobiera gracz. Po dobraniu sprawdza, czy zwierzaka nie posiada on lub inny z graczy – jeżeli tak jest, to przekazuje żeton danemu graczowi. Wygrywa osoba, która skompletuje najwięcej zwierzaków. Drugi wariant jest dla 3-latków. W przygotowaniu usuwamy niebieskie żetony, które rozdaje się pomiędzy graczy. Są to nasze zwierzaki początkowe, które będziemy zbierać. Różnica jest taka, że jeżeli na kostce wyskoczy kolor zielony lub czerwony, to możemy zabrać zwierzaka w tym kolorze naszemu przeciwnikowi (jeżeli takowego posiada). Wygrywa gracz, który zdobędzie wszystkie swoje zwierzaki.

Jakie pozytywne aspekty porusza gra? Otóż w pierwszym wariancie jest to dzielenie się z innymi graczami tym, co zdobyliśmy. Dzieci uczą się przy tym kontaktów międzyludzkich, że nie wszystko przeznaczone jest tylko dla nich. Dodatkowo uczy dziękować za otrzymane rzeczy oraz liczyć. W wariancie drugim, jest to raczej nauka wręcz odwrotna, a więc dzieci, poza zbieraniem rzeczy, uczą się, że czasem może im coś zostać zabrane i muszą sobie z tym jakoś poradzić.

Podobnie jak poprzednie gry z tej serii, również Przyjaciele są wartościową grą edukacyjną. Uczą liczyć, poznawać kolory i zwierzęta, pomagają radzić sobie z utratą rzeczy oraz uczą przekazywania innym swoich zabawek. Są to bardzo ważne cechy, które powinno posiąść dziecko, więc dlaczego by nie zacząć już od 2 roku życia? Polecamy! 

Nazwa: Moja Pierwsza Gra: Przyjaciele
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
Egmont - Kraina PlanszówekShare:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive