30 cze 2021

Ucieknij z więzienia - recenzja gry Escape Room: Ucieczka z Alcatraz

W czerwcu 1962 roku trzech mężczyzn uciekło z Alcatraz, więzienia o zaostrzonym rygorze znajdującego się na Wyspie Głuptaków w zatoce San Francisco. I chociaż nikomu innemu nie udało się, ani wcześniej, ani później, powtórzyć tego czynu, to mamy dla was pewną propozycję. Możecie spróbować swoich sił i samemu spróbować zwiać z więzienia, dzięki kolejnej grze karcianej z serii Escape Room wydawnictwa FoxGames - Ucieczka z Alcatraz!

Escape Room: Ucieczka z Alcatraz to kooperacyjna gra karciana przeznaczona dla 1-6 graczy w wieku 12+, w której wcielacie się w więźnia zamkniętego w najlepiej strzeżonym więzieniu w Ameryce. W pudełku z grą znajdziecie 64 dobrej jakości karty z zagadkami oraz wydrukowaną broszurę - tzw. wieści z Alcatraz. Rozwiązując kolejne zagadki z kart, musicie się dowiedzieć, kto was sprowadził na wyspę i dlaczego. Podejmiecie się wyzwania i spróbujecie zbiec z Alcatraz?

Mechanicznie, Ucieczka z Alcatraz nie różni się bardzo od innych gier z tej serii, np. EscapeRoom: Skok w Wenecji. Zasady są opisane na kolejno odkrywanych kartach. Pierwsze kilka kart informuje o tym, żeby nie przeglądać, ani nie tasować talii - chyba nie chcecie zepsuć sobie niespodzianki i przez przypadek odkryć jakieś rozwiązanie, bądź dowiedzieć się, jak potoczy się historia? Dowiadujemy się również, że mamy przygotować kartki papieru, coś do pisania i zegarek do sprawdzania czasu. W końcu jak na grę rodem z Escape Roomów przystało - musicie się "wydostać" w wyznaczonym czasie! Następnie nie zostaje wam nic innego jak rozwiązywanie zagadek typowych dla ucieczki z więzienia - przechytrz strażników, przekup psa smakołykiem, itp. Na każdą zagadkę jest jedno rozwiązanie. Myślcie wspólnie, konsultujcie się i gdy będziecie pewni swojego wyboru, sprawdźcie odpowiedź na odwrocie karty. Jeśli udało się wam poprawnie rozwiązać - przechodzicie do kolejnej karty, aż do odkrycia całej fabuły. Jeśli natomiast natomiast podaliście niepoprawną odpowiedź - musicie to zaznaczyć odpowiednio na karcie wyników - każda wtopa będzie was później kosztowała odpowiednią ilość czasu dodaną do wyniku końcowego. Bo na końcu nie podliczacie żadnych punktów, tylko sprawdzacie, ile czasu zajęło wam przejście całej gry.

Czy jeśli mechanicznie gry serii Escape Room nie wnoszą wielu zmian, to warto w nie inwestować? Tak. Przede wszystkim za fabułę - każda historia jest jedyna w swoim rodzaju i sądzimy, że wciągnie każdego. Bez spoilerów - zakończenie Ucieczki z Alcatraz było dla nas kompletnym zaskoczeniem mimo tego, że snuliśmy swoje podejrzenia, jak gra może się skończyć.

Wypróbujcie grę Escape Room: Ucieczka z Alcatraz, a także inne gry z tej serii wydawnictwa FoxGames. Polecamy głównie osobom, które lubują się w grach - łamigłówkach, ale nie tylko! Pokażcie też tę grę waszym rodzicom - może tak jak nasi, w młodości oglądali filmy z Clintem Eastwoodem i już raz przeżyli tytułową Ucieczkę z Alcatraz? Zachęcamy! 

Nazwa: Escape Room: Ucieczka z Alcatraz
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za wysłanie egzemplarza recenzenckiego


 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive