15 cze 2021

Choć sprawdź wspaniałą fasadę! - recenzja dodatku "Pasja" do gry Sagrada

Gracze, którym spodobał się jakiś tytuł, często wypatrują, czy na rynku są lub będą dostępne dodatki do ich ulubionej gry. Podobnie jest z grą Sagrada, do której zaplanowanych i wydanych jest kilka dodatków. Jednym z nich jest Pasja, która trafiła w nasze ręce, i którą dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować.

Sagrada: Pasja to dodatek modułowy, który urozmaica podstawową grę. Łącznie w środku znajdziemy 3 moduły: inspiracji, rzadkiego szkła i symetrycznych celi. W małym pudełku znajdziemy: 6 planszetek rzadkiego szkła, 7 kart celów indywidualnych, 6 kostek rzadkiego szkła, 6 kart inspiracji, 6 kart celów grupowych. Wykonanie jest takie samo, jak w podstawowej Sagradzie, więc po prostu nie ma się do czego przyczepić.

Kolejne moduły mogą być dodawane pojedynczo lub razem, w przeróżnych kombinacjach. Pierwszy z nich – moduł inspiracji – to indywidualne umiejętności gracza, z których może korzystać w ciągu gry. Dzięki nim każdy z graczy otrzymuje specjalną cechę, która może znacząco wpłynąć na to, jakie kostki będziemy wybierać. Kolejny moduł, rzadkiego szkła, chyba najbardziej urozmaica rozgrywkę ze wszystkich trzech. Zamiast jednej karty narzędzi losuje się planszetkę rzadkiego szkła. Daje ona tyle białych kostek, ile pól jest na tej planszetce, które umieszczane są obok narzędzi. Gracze w swojej turze mogą wydać znaczniki uznania według zasad opisanych na planszetce, aby zdobyć kostkę rzadkiego szkła i umieścić ją na dowolnym polu spełniającym wymagania (biała kostka jest jokerem, jeśli chodzi o kolor, ale nie o liczbę oczek). Gracz w swoim witrażu może mieć maksymalnie jedną taką kostkę. Trzeci moduł to symetryczne cele grupowe, które wtasowujemy do ogólnej puli. Są to nowe rozwiązania dotyczące punktowania w trakcie rozgrywki.

Jak sami widzicie, Sagrada: Pasja wprowadza do rozgrywki pewne urozmaicenia, które spokojne mogą być używane wraz z innymi dodatkami. Nam najbardziej podoba się moduł rzadkiego szkła, gdyż jest to pewna deska ratunku w momencie, gdy sobie źle poukładamy coś na naszym witrażu. Jest to pewne ułatwienie, choć bywa ono czasem kosztowne.

Czy jest to dodatek, który koniecznie trzeba mieć na półce? Tutaj opinie są podzielone. Zmiany w rozgrywce nie wywracają jej do góry nogami, raczej wprowadzają lekką zmianę, która czasami może być niezauważalna. Choć zmiany same w sobie są fajne, to trzeba pamiętać, że ten malutki dodatek kosztuje około 60zł.

Sagrda: Pasja jest dodatkiem, który spodoba się wszystkim fanom Sagrady, ale nie jest to dodatek, który zmieni zdanie tych niezdecydowanych. Dla nas moduły te okazały się ciekawym urozmaiceniem, więc możliwość mieszania ich z innymi dodatkami sprawia, że z pewnością Pasja pozostanie na naszym regale.

Nazwa: SagradaŁ Pasja
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2021
Najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
FoxGames

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive