8 sie 2021

Trenuj sztuczki razem ze swoim pupilem – recenzja gry Najlepsza Gra o Psach

Jesteśmy przekonani, że wśród naszych czytelników znajdują się zarówno „psiarze”, jak i „kociarze”. Jednak bez względu na preferencje, jesteśmy przekonani, że gra, o której dziś będziemy rozprawiać, przypadnie wszystkim do gustu. Zapraszamy na recenzję gry Najlepsza Gra o Psach.

Najlepsza Gra o Psach wydawnictwa FoxGames, to ciekawa gra karciana dla 2-5 graczy w wieku 9+. W grze będziecie trenować swoje psy, by te robiły różnorakie sztuczki. Po ich wykonaniu psiaki będą otrzymywały w nagrodę pyszne kości, które dadzą wam - graczom punkty zwycięstwa. Kto z was będzie posiadał najwięcej punktów na koniec gry, zostanie najlepszym opiekunem psiaków!

W małym pudełku znajdziemy instrukcję do gry oraz 100 kart psów. Ilustracje w grze nie wszystkim mogą się spodobać i trzeba się do nich przyzwyczaić. Są inspirowane japońskimi klimatami, a te nie każdemu muszą przypaść do gustu. Karty za to wykonane są z dobrej jakości papieru, więc nie musicie się martwić o szybkie zepsucie się komponentów.

Gra jest bardzo prosta, intuicyjna i gdy przebrniecie przez przystępnie napisaną instrukcję – jesteście gotowi do gry. Na początek musicie przygotować talię do gry, a ta składa się z liczby kart zależnej od wszystkich graczy biorących udział w rozgrywce. Następnie rozdajcie sobie po 3 karty na ręce, oraz wyłóżcie na środek stołu karty w liczbie równej graczom plus jeden. Następnie wszyscy zagrywacie kartę z ręki na stół przed siebie. Teraz rozpatrujecie kolejność wykonywania dalszej części rundy, poprzez wytypowanie osoby, która zagrała kartę z najwyższym numerkiem. Rozpatruje ona sztuczkę psa opisaną na tej karcie, a następnie dobiera jedną z dostępnych kart, wcześniej wyłożonych na stół jako „psi park”. Następnie tura przechodzi na gracza, który zagrał drugi najwyższy numer i tak dalej. Ostatni gracz w ramach bonusu otrzymuje dwie ostatnie karty z psiego parku – jedną na rękę, drugą do swojego obszaru (lecz nie rozpatruje jej efektu). W ten sposób gracie kolejne rundy, aż do momentu, gdy nie wyczerpie się stos kart do dobierania. Wtedy rozpatrujecie efekty bonusowe, które aktywowane są właśnie na koniec gry i podliczacie finalny wynik ze zdobytych kart kości. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą.

Proste prawda? Warto więc zasiąść do stołu całą rodziną i zagrać kilka partyjek! Bo jeśli chodzi o skalowalność, to gra się tak samo dobrze w 2 osoby, jak i w pełnym składzie – wydłuża się jedynie czas rozgrywki. Co do interakcji, to nie znajdziecie jej wiele w tej grze, bo polega ona tylko na podbieraniu kart z piesełami ze stołu. W końcu kto pierwszy, ten lepszy.

W grze Najlepsza Gra o Psach może się wydawać, że nie ma wielu dróg do zwycięstwa. Trzeba jednak kombinować mocno, by tworzyć jak najlepszy łańcuszek, który będzie nam mocno punktował. Warto urozmaicać swoją psią gromadę, by zdobywać różne właściwości, ale jednocześnie im więcej kart jednego gatunku, tym mocniejszą akcję możemy wykonać – np. awansować trzy karty kości zamiast jednej. Czyli budujemy mały silniczek z kart i składamy combosy.

Gra nadaje się idealnie na wakacyjne wyjazdy. Jest to małe pudełko, które mieści się do plecaka. A na upartego można zabrać samą talię kart, jeśli ktoś się nie boi, że je sobie zniszczy. Grę możemy zaliczyć zarówno do pozycji familijnych, jak i lżejszych fillerków pomiędzy cięższymi tytułami. Chociaż jest ryzyko, że zagracie kilka partyjek z rzędu i na drugiego, długiego euraska może wam już nie starczyć czasu.

Tytuł ten polecamy osobom, które lubią szybkie gry i w których trzeba zbierać pewne zestawy. Może się nie spodobać tym, które szukają gier z mocną negatywną interakcją, bo tej w Najlepszej Grze o Psach nie znajdziecie. Mimo to zdecydowanie polecamy ją wszystkim fanom czworonogów – tych szczekających, miałczących, ale i nie tylko!

Nazwa: Najlepsza Gra o Psach
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames wysłanie egzemplarza recenzenckiego


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive