1 sie 2021

Rekrutuj liski do drużyny! – recenzja gry Rycerze okrągłego sera

Minęło już sporo czasu, odkąd zaprezentowaliśmy wam prototyp gry Liski: Ojojanie. Gra, osadzona w świecie internetowego komiksu „Lisie Sprawy”, przyjęła się bardzo ciepło na naszym rynku. Na tyle, aby powstał kolejny tytuł w tym uniwersum. Proszę państwa, oto Rycerze okrągłego sera.

Rycerze okrągłego sera to dwuosobowa gra karciana wydana pod szyldem gdańskiego wydawnictwa Rebel. Gra składa się z 27 kart i krótkiej instrukcji, a na ilustracjach królują oczywiście pocieszne lisy, znane z internetowego komiksu. Podczas gry będziecie tworzyć własne drużyny, przez rekrutowanie lisków z kolejki. Każdy puchater będzie wam dawał inne efekty, ale to wy musicie zadbać, by mieć jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Jak wspomnieliśmy wyżej, celem gry jest posiadanie największej liczby punktów na koniec gry. Osiągniecie to przez zdobywanie najbardziej opłacalnej kombinacji kart lisków. Będziecie to czynić naprzemiennie w swoich turach, aż skończy się talia kart dobierania. W swojej turze będziecie kupować kartę liska z kolejki, a następnie rozpatrywać jej efekt. Gdy to już zrobicie, umieszczacie tę kartę w swojej drużynie, a następnie przesuwacie pozostałe karty z kolejki, dobieracie karty na rękę i uzupełniacie kolejkę dowolnymi kartami. Ale uwaga! Z własnej ręki. Następnie tura przechodzi do kolejnego gracza, który czyni dokładnie to samo. Gdy talia kart lisów się wyczerpie, dograjcie kolejkę tak, abyście mieli równą ilość wykonanych tur. Następnie podliczcie punkty według zasad punktacji na kartach lisów, które udało wam się zrekrutować podczas rozgrywki. Zwycięża osoba z największą liczbą punktów.

Warto zaznaczyć, że Rycerze okrągłego sera to pozycja dla dwóch osób. Jednak instrukcja zachęca do zakupu kolejnego egzemplarza tej gry, by móc cieszyć się nią w większym gronie. Tak czy owak, frajdy z gry uświadczycie w każdym wariancie osobowym. Wydawać by się mogło, że zaledwie 24 karty (dwie karty to skrót zasad, a ostatnia to znacznik pierwszego gracza) to bardzo mało i gra szybko stanie się powtarzalna. Otóż nie! Efekty na kartach lisków oraz warunki punktacji, rozpatrywane na końcu gry, mogą w każdej chwili totalnie odwrócić szalę rozgrywki na czyjąś korzyść / niekorzyść. Przy tej ograniczonej puli kart musicie skrupulatnie planować kolejne ruchy.

Z naszej strony polecamy spróbować zagrać w Rycerzy okrągłego sera. Fani komiksu „Lisie sprawy” na pewno się uśmiechną na widok ilustracji i opisów kart. Natomiast fani szybkich gier karcianych ucieszą się z kolejnej gry o pięknym wykonaniu, banalnych zasadach, a jednocześnie z możliwości planowania konkretnych ruchów, aby wyciągnąć z gry jak najwięcej punktów. Polecamy spróbować!


Nazwa: Rycerze okrągłego sera
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2021
Grę najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive