4 sie 2021

Planszówkowe bestsellery sprzedażowe Lipca 2021 w księgarni Internetowej Gandalf.com.pl

 Czas na kolejne zestawienie sprzedażowe z księgarni Gandalf.com.pl! Co najlepiej sprzedawało się w Lipcu? Czy znajdziecie tutaj jakieś zaskoczenia?


1. Wsiąść do Pociągu 15. Rocznica
 

W zestawieniu niezmiennie pojawiają się gry z serii Wsiąść do Pociągu. Tym razem padło na wersje jubileuszową. Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach.  

 

2. Pokemon TCG: Chilling Reign - blister

Na drugim miejscu niespodziewanie pojawia się blister do gry Pokemon! Znajdziecie w nim: Ponad 190 kart, Dziesiątki niedawno odkrytych Pokemonów z regionu Galar, 15 potężnych Pokemonów V oraz 8 Pokemonów VMAX, Nowe karty Single Strike i Rapid Strike, Ponad 25 kart trenerów wraz z 3 zupełnie nowymi kartami energii.

 

3. Carcassonne : Edycja Jubileuszowa

Seria Carcassonne, podobnie jak Wsiąść do pociągu pojawia się w zestawieniu regularnie. Tym razem również padło na wersję Jubileuszową. W pudełku znajdziecie 104 płytki. 72 z nich to płytki podstawowej, znane z edycji klasycznej. Zmiany nie ominęły także dodatku rzeka - w pudełku znajduje się także 17 płytek rzeki, zamiast 12, w tym podwójna płytka źródła. Dodatkowo z okazji 20 rocznicy wydania Carcassonne przygotowane zostało nowe mini rozszerzenie składające się z 15 płytek. Stanowi ono hołd dla trzech pierwszych dużych dodatków. 

 

4. Splendor

Gry znane, proste i wprowadzające nowych w świat planszówek, to tytuły, które z reguły chętnie się sprzedają. Jeżeli do tego gra jest ciekawa, to sukces praktycznie murowany i tak jest właśnie ze Splendorem! Splendor to niezwykle emocjonująca gra, polegająca na zbieraniu żetonów i kart. Gracze wcielają się role kupców z epoki renesansu, próbujących kupić kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej punktów prestiżu. 


5. Nemesis

Głośna gra wydawnictwa  Rebel.pl również znalazła się w tym zestawieniu. Nemesis jest grą przygodową typu `survival horror` przeznaczoną dla od 1 do 5 graczy. Gracze wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca `Nemesis`, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. 

 

6. Root (edycja polska)

ROOT to gra która w Polsce zyskała duże uznanie, a wydana została przez Portal Games. Jego pozycja na tej liście zapewne spowodowana jest wjechaniem dodruku przed wakacjami.  Gra Root to kolejny krok w rozwoju gier asymetrycznych. W Root gracze mają unikalne zdolności i inny warunek zwycięstwa. Teraz, dzięki wspaniałym, wielozadaniowym kartom, prawdziwie asymetryczny design nigdy nie był bardziej dostępny.

 

7. Wojna Szeptów

 W sieci można znaleźć bardzo wiele bardzo pochlebnych recenzji na temat Wojny Szeptów, więc nic dziwnego, że znalazła się w pierwszej 10 najlepiej sprzedających się gier Lipca.  Wojna Szeptów to oparta na strategicznym działaniu, ukrytych celach i zmiennej lojalności rywalizacyjna gra planszowa dla od 2 do 4 graczy. Pięć potężnych imperiów toczy wojnę o władzę nad światem, jednak gracze nie wcielą się we władcę żadnego z nich. Zamiast tego poprowadzą jedną z tajnych organizacji stawiających na zwycięzcę, manipulując tokiem działań wojennych. 

 

8. Diuna: Imperium

 

Gdy tylko gra pojawiła się na rynku, to stosunkowo szybko z niego zniknęła. Jest to zarówno sprawka dobrej gry jak i znanego uniwersum. Dune: Imperium gra inspirowana elementami oraz postaciami należącymi do legendarnej sagi Diuny czerpie zarówno z filmu Legendary Pictures oraz twórczości literackiej Franka Herberta, Briana Herberta, and Kevina J. Andersona.

Jako lider jednego z Wielkich Domów Landsraad zbierz swoje siły, wyślij swoich ludzi. Wojna się zbliża, a w samym centrum konfliktu jest Arrakis - Diuna , pustynna planeta.

 

9. MikroMakro: Na tropie zbrodni

Na liście sprzedażowej nie mogło zabraknąć laureata prestiżowej nagrody Speil des Jahres!  Gra MikroMakro: Na tropie zbrodni jest kooperacyjną rozgrywką gdzie dużą role odegrają dedukcja i spostrzegawczość graczy. Muszą połączyć siły by rozwiązać najtrudniejsze sprawy kryminalne , odnaleźć dowody i zrozumieć motywy rodzące się w umysłach przestępców by winowajców posłać za kratki. Drogą do sukcesu będą bystre oko i przenikliwy umysł które pozwolą dostrzec rozwiązania na wielkiej mapie.

 

10. Sushi Go Party!

 

Stawkę zamyka imprezowa gra Sushi Go Party! Sushi go party! to samodzielna wersja popularnej, imprezowej karcianki, oparta o znaną z 7 cudów świata mechanikę draftu. Gracze dobierają na rękę tyle samo kart, po czym jedną z nich wybierają, a resztę przekazują dalej. W ten sposób konstruujemy jak najbardziej opłacalne zestawy, kontrolując jednocześnie poczynania przeciwników.

 

 

 

Te oraz wiele więcej innych gier możecie znaleźć w Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl !
Zapraszamy!


 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive