28 kwi 2022

Ćwicz umysł dziecka! - recenzja gier z serii Brainbox

Brainbox
to marka gier edukacyjnych, które są bardzo fajną formą ćwiczeń dla naszego mózgu. W nasze ręce trafiła seria przeznaczona dla przedszkolaków. Czy warto po nią sięgnąć?

Brainbox to gry, w których musimy coś zapamiętać, by potem to odtworzyć albo w formie odpowiedzi na pytania, albo wskazując dane elementy. W nasze ręce trafiło 5 gier wydanych pod tym szyldem z myślą o przedszkolakach: Poznaję domy zwierząt, Poznaję kolory, Poznaję liczby, Poznaję litery, Poznaję zwierzęta. Jeżeli chodzi o wykonanie, to jest ono dobre i powinno wystarczyć na wiele partii.

W samej rozgrywce można rzec, że nie ma zasad, rywalizacji i zdobywania punktów. W grze dużą rolę odgrywają rodzice. Zabawa polega na pociągnięciu karty i rozmowie o tym, co widzi się na zdjęciu. Następnie odwraca się kartę i „zadaje pytanie” – na przykład w wersji Poznaję Zwierzęta z drugiej strony są tylko fragmenty zwierząt (na przykład uszy czy ogon) i zadaniem dziecka jest odgadnąć o jakie zwierze chodzi.

W Poznaję Liczby dzieci muszą zapamiętać ile było przedmiotów (na przykład kółek), by po odwróceniu karty podać ich liczbę.
W Poznaję Litery dzieci uczą się nie tylko samych liter, ale i nazw różnych przedmiotów, gdyż na jednej stronie mają przedmioty z przypisaną do nich pierwszą literą, a po odwróceniu karty dziecko ma podać, na jaką literę zaczyna się nazwa tego przedmiotu.
W Poznaję kolory z jednej strony dzieci mają rzeczy w określonym kolorze wraz z opisem, a z drugiej te same rzeczy w kolorze białym – zadaniem dziecka jest powiedzieć w jakim kolorze były dane przedmioty.
W Poznaję domy zwierząt z jednej strony dziecko ma przedstawione zwierzątko wraz z jego domem, a z drugiej sam domek. Zadaniem dziecka jest podanie nazwy zwierzaka zamieszkującego dane miejsce.

Jak sami widzicie, jest to bardziej zabawa wspomagająca naukę przedszkolaków niż gra. Jednak czy to źle? Otóż naszym zdaniem nie. Po pierwsze jak najbardziej, szczególnie jako rodzice, popieramy naukę poprzez zabawę. Na pudełkach jest napisane, że to wsparcie nauczania przedszkolnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dawać Brainboxy to zabawy młodszym dzieciom (przecież każdego dziecko rozwija się indywidualnie) tylko po to, by uczyć ich podstawowych kolorów, liter czy zwierzątek.

Zdecydowanie możemy potwierdzić, że wymienione gry z serii Brainbox są wartę uwagi wszystkich rodziców. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą zachęty dla dziecka do poznawania nowych rzeczy. Dodatkowo, poza walorami edukacyjnymi, dzięki takim grom buduje się lepszą relację na linii rodzic – dziecko, co jest dla nas bardzo istotną kwestią w produktach przeznaczonych dla dzieci!


Nazwa: Brainbox

 Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive