17 mar 2016

Zbuduj wieże na imprezie! - Recenzja gry Imprezowa Wieża

Któż z nas nie zna Jengi? Chyba nie ma takich osób. Prosta, zręcznościowa gra, w której przekładamy klocki na wieży. Powstało wiele ich odmian, w których mieliśmy określony czas na układanie. W nasze ręce wpadła Imprezowa Wieża od wydawnictwa Albi i powiem Wam,  że się nam spodobała!

Imprezowa Wieża to (jak sama nazwa wskazuje) gra imprezowa, w której przyjdzie nam układać klocki na tej samej zasadzie co w Jendze. Co zatem w niej takiego innego? Ano fakt, że na klockach znajdują się zadania! A są one przeróżne, gra jednak przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.
Pudełko zawiera 48 drewnianych klocków. Na okładce są napisane zasady Imprezowej Wieży i w zasadzie w grze nie znajdziemy więcej. Jeżeli zaś chodzi o wykonanie to klocki są przyjemne, nie haczą i nie mają żadnych defektów. Jednak obawiamy się trochę jak to będzie z czasem, gdyż drewno jest dość lekkie.

Zasady gry są bardzo proste. Przed rozpoczęciem rozgrywki wymyślamy karę za przewrócenie wieży (np. stawiamy po piwie, robimy jakieś głupie rzeczy). W trakcie gry, jedną ręką wyciągamy klocki z wieży i czytamy zapisane na niej zadanie. Następnie układamy klocek na samej górze i wykonujemy nasze zadanie. Jeżeli nie możemy lub nie chcemy tego zrobić to albo pijemy swoją kolejkę na raz, albo ściągamy jedną część swego ubrania. Kto przewróci wieże – wykonuje zadanie ustalone na początku gry.

W Imprezowej Wieży przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Gra jest skierowana do osób, które lubią takie zabawy, nie jest to tytuł dla tych „grzecznych”. Zadania znajdziemy przeróżne, od udawania kota, przez uśmiechanie się i  komplementowanie innych przez kolejkę, po rozpinanie guzika sąsiada bez używania rąk. 

Oczywiście nie można powiedzieć, że gra nie posiada minusów. Z jednej strony jest to gra imprezowa, ale nie weźmiemy jej do jakiegoś lokalu, ze względu na rodzaj zadań. To jesteśmy jej w stanie wybaczyć, jednak bardzo rzuciły nam się w oczy literówki, które zostały przez wydawców pominięte. Jednym jeszcze aspektem, który nam troszkę nie podszedł to rozmiar gry. Spodziewaliśmy się czegoś większego, jednak z drugiej strony – nie trzeba tyle dźwigać.

Nam ta gra się bardzo spodobała. Często grywamy w imprezowe tytuły, a też spotykamy się w dość otwartym towarzystwie, więc nie ma problemu z wykonywaniem zadań.  Choć zadania są różne to zawsze można przecież zagrać ze znajomymi tak, jakby tych zadań tam nie było, czyli po prostu w mniejszą wersje Jengi. Polecam jednak Imprezową Wieżę, gdyż jest to ciekawy, imprezowy tytuł i każdemu polecam się trochę odprężyć i powygłupiać :)


I.
Klimat
-/6
II.
Złożoność
4,5/6
III.
Oprawa graficzna
3,5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
4/6
VI.
Grywalność na więcej osób
5/6

Ocena Końcowa: 4,4


Nazwa: Imprezowa Wieża

Wydawca: Albi Polska

 Edycja: pierwsza

 Sugerowana cena: 28 zł

 Ocena:4,4/6
 
Dziękuję serdecznie wydawnictwu Albi Polska za udostępnienie gry 
http://www.albipolska.pl/
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive